Umre Ziyareti

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Umre Ziyareti yazımızda umre yapmanın bize kazandırdığı faydalar, ibadet etme azmi, 2017 yılında umre yapma imkanları ve umre fiyatlarını yazdık.

deve-ile-umre

 

Umre Yapmanın Faydası

Umre ziyareti her Müslüman için büyük önem arz etmektedir. O kutsal toprakları kendi gözümüzle görmek ve  Peygamber(s.av)efendimizin yaşadığı yerlerde bulunmak bizlerin ufkunu açacaktır. Eski zamanlarda Kabe ziyaretleri aylarca sürermiş. Son yüzyılda ise günlerce sürermiş bu kutsal yolculuk. Develer ile günlerce bu kutsal toprakları ziyaret için yol alırmış insanlar. Peygamberimizin kabrini ziyaret etmek için bu kadar eziyet çeken Müslümanlar oraya vardıklarında tüm yaşamış oldukları sıkıntıların mükafatını alıyorlardı. Şu anda bulunduğumuz zamanda ise bir uçak ile 3 saatte varıyoruz ve geriye dönüşümüz yine 3-4 saat almaktadır. Bu kadar hızlı ve rahat bir yolculuk ile peygamberimizin ve kutsal toprakları ziyaret etmiş oluyoruz. Peygamber(s.a.v)sevgisi ile kutsal topraklar büyük bir istek ve arzu ile ziyaret edilir. İmanın tazelenmesi de bu yerleri gezerek içten bir şekilde yaşanır. O kadar insanın Kabe etrafında tavaf etmesi ve birbirlerine hiç kırmaması da oranın havasındandır. Tüm kötülüklerden uzak bir ortamda ibadet etme güzelliğini yaşaman yeridir. Dünyanın tüm sıkıntı ve endişelerinden bir nebze uzakta kalabildiğiniz bu umrenin-faydalaritopraklar sizin kendinizi bulmanıza ve hak yolunda yürümenize katkı sağlayacaktır.

 

Umre 2017 Yılı

Umreden veya hac’dan gelen insanlara baktığınızda onların nasıl bir heyecanla oraları anlattığını görebilirsiniz. Bu güzelliği yaşamakta acele etmemiz gerekir. Doğru yolda ilerlemek ve doğru olmak için takva sahibi olarak yaşamalıyız. Kutsal toprakları ziyaret ederek ve orayı gerçekten yaşayarak iç huzura kavuşmalıyız. Umre 2017 yılında diğer yıllara göre yapan kişi sayısı 2-3 kat artmıştır. İslam Dünyasının eskiye göre daha fazla peygamberimizin-evizenginleşmesiyle Umre yapan kişi sayısı da artmıştır. Halkımızda da kutsal toprakları ziyaret bilinci ve imkanlar daha fazla artmıştır. Bugünlerimize şükür etmeliyiz. Umreye gidip gelenlerin tekrardan oraya gitme istekleri olduğunu görebiliriz. Bu aşk kelimelerle anlatılamaz. Gitmeyenlerin de oraya gitmesi ve oraların etkisine kapılıp daha fazla ibadet etmesi gerekir. Dünya’nın geçici bir yer olduğunu hatırlayıp ahiretimize de odaklanmamız gerektiğinin farkına varmalıyız. 2017 yılına geldiğimizde her geçen yıl yaşlanıyoruz ve zamanımız kısalıyor. Bu nedenle imkanımız var ise Mekke ve Medine’yi ziyaret etmeli ve oranın havasını kalbimizde hissetmeliyiz. Peygamberimizin evini ziyaret ederek ona selam vermeliyiz. Peygamber sevgisini yaşantımıza da uyarlayarak doğru yolda ilerlemeliyiz.

2017 UMRE FİYATLARI

Hisar Turizm 2017 Umre Fiyatları listesi aşağıdadır. Ekonomik, standart, lüx, delüx ve ramazan ayına özel paketler sunulmaktadır. 

ramazan-umre-hisar

Hisar Turizm İletişim

  • Hisar Turizm Genel Merkez
  • T: 0 212 599 62 62
  • F: 0 212 599 66 01
  • Bağlar Mah. Mimar Sinan Cad. No:52 Kat 3 – Hisar Plaza – Güneşli Bağcılar / İstanbul
  • hisarturizm.com.tr
  • hisar@hisarturizm.com.tr

Umre Ziyareti.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com