Beşiktaş Lyon Maçı

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Beşiktaş Lyon Maçı yazımızda Uefa Avrupa Ligi çeyrek finalinde karşılaşacak olan takımların analizi, sıralamalar, kadrolar ve genel bilgileri yazdık.

lyon-besiktas

 Beşiktaş Olimpik Lyon Maçı

Beşiktaş deplasmanda Uefa Avrupa ligi çeyrek final ilk maçında Fransa’da Olimpik Lyon ile 13 Nisan 2017 Perşembe saat 22.05‘de karşı karşıya gelecek. Kupanın favorilerinden olan Lyon, Beşiktaş’ı yenip tura atlamak istiyor. Beşiktaş’ın bu turu atlaması kolay gibi gözükmüyor fakat bu turu atlaması demek Beşiktaş’ın yarı finale çıkması ve kupaya doğru yelken açması anlamına geliyor. Kupa 2’de tek takımımız olan Beşiktaş bu sezon Avrupa’da ki en başarılı kulübümüzdür. Ülkeye en fazla puan getiren takım olmuştur ve Lyon’u elemesi halinde de daha fazla puan getirecektir. Ülke olarak Belçika bizim bir üstümüzdedir. Onları yakalayabilmek ve geçebilmek adına Beşiktaş’ın getireceği puanların çok önemi vardır. Uefa ülke sıralamasında şuan 10.sıradayız ve Belçika 9.sıradadır. Bizim 38.800 puanımıza karşılık Belçika’nın 42.000 puanı vardır. 8.ülke Ukrayna’nın ise 42.633 puanı vardır. Hatırlatmakta fayda var ki bizim tek takımımız Avrupa da iken Belçika’nın 2 takımı da Avrupa kupalarında hala yarıştadır. Ukrayna’nın ise hiç takımı kalmamıştır.

Beşiktaş-Olimpik Lyon Kadrolar

Maçta 20 bin Beşiktaş taraftarının stad da olması bekleniyor. Lyon’u hiç de kolay bir maç beklemediği aşikardır. Bu kadar taraftarın deplasmanda maça geldiği bir maç uzun zamandır rastlamamıştık. Muhtemel 11’ler: 

Olimpik Lyon: Lopez, Rafael, Mbiwa, Diakhaby, Morel, Tousart, Tolisso, Ghezzal, Fekir, Valbuena, Lacazette.

Beşiktaş: Fabri, Gökhan Gönül, Marcelo, Mitrovic, Tosic, Atiba, Oğuzhan, Babel, Talisca, Adriano, Cenk.

İki takımda Şampiyonlar liginde 3. olarak katıldıkları Uefa Avrupa liginde mücadelelerini sürdürüyorlar. Denk güçlerin kapışması olarak görülüyor ve kazananın kupaya kadar gidebileceği öngörülüyor. Tabi bir de Manchester United kupanın favori takımı olduğu için onu geçebilmekte hiç kolay değildir. Beşiktaş’ın daha önce Uefa kupasında bir çeyrek finali vardır. Eğer bu yıl yarı finale geçerseler bir tarih yazmış olacaklar. Bu durumda tüm Beşiktaşlılara heyecan yaşatmaktadır. Lyon kendi liginde 4. sıradadır ve tam olarak iyi bir performans sergilememektedir. Bu durum bu maça etki olarak fazla bir şey veremez. Avrupa maçlarının havasının farklı olduğunu izlediğimiz maçlarda görüyoruz. Lyon’un kendi liginde 4. olması Beşiktaş’ın kendi liginde 1.olması bu maç için hiç bir anlam ifade etmemektedir. Hangisi daha çok ister ve odaklanırsa o tur atlar. Oyuncuların yetenekleri birbirlerine yakın seviyelerdedir.

Beşiktaş Lyon Maçı.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir