Opel Mokka X

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Opel Mokka X incelememizde aracın dış, iç görünümünü ve teknik özelliklerini ayrıca peşin fiyatını yazacağız.

opel-mokka-x-on

Dış Görünüm

Ön tarafı kanat yapısını andırıyor. Alt taraftaki tamponun eski modeline göre daha genişletildiğini görebiliyoruz. Kaputunda 3 ana çizgi vardır. Yanlarda ve ortasından aşağıya doğru çizgiler inmektedir. Keskin ve sportif yapısını bu hatlar sayesinde görebiliyoruz. Ön tarafta bulunan ızgarası araca agresif bir hava katmış. Far sisteminde led ışık yapısı kullanılmıştır. Gece karanlığında daha iyi bir ışıklandırma sistemi sunmaktadır. Tekerlek kısmındaki dodikler plastikten yapılmıştır. Yan aynalar araca göre iyi durumdadır sinyaller aynaların alt tarafına konumlandırılmıştır. Arka camlarda karartma kullanılmıştır. Camların alt tarafında krom kaplama kullanılmıştır. Yan taraftan da bulunan kıvrımlar araca heybetli bir hava katmıştır. Arka bölümdeki rüzgarlık sportif yapıyla koyulmuştur. Opel Mokka 4×4 modelini aldığınızda arka kısmında 4×4 yazmaktadır. Bagaj kısmı suv araçlara göre normal boyutlardadır.

opel-mokka-x-ic

İç Görünüm

Klasik Opel araçlarının içidir. Direksiyon simidi büyüktür ve kolay kullanım tuşları mevcuttur. Gösterge paneli hemen önünüzdedir ve sadelik üzerine konumlandırılmıştır. Orta kısım yol paneli, sol ivme, sağ hız, üstlerde de benzin göstergesi ve hararet göstergesi vardır. Aracın orta kısmında oldukça geniş olan ekran vardır. Yol haritası ve bir çok multi medya dosyayı buradan çalıştırabilirsiniz. Hemen altında klima tuşları vardır. Koltuk ısıtıcılar, start end stop, yokuş iniş desteği, park yardım asistanı ve şerit yardımı tuşları bu bölümdedir. Direksiyon ısıtıcısı da bu bölümdedir. Kolçak kısmı çok kullanışlı değil. Koltuklar deri kaplama ve şık gözükmektedir. Piano black kaplama ve krom kaplama ile aracın içi kaplıdır. Deri kısımları da bulunmaktadır. Üst kısımda cam tavan bulunmaktadır.

opel-mokka-x-dis

Teknik Özellikleri

1.4 litrelik turbo benzinli bir motora sahip, 152 beygir güce sahip ve 245 newton metre torka erişebilmektedir.6 ileri otomatik şanzımana sahiptir. Motordan herhangi bir gürültü gelmemektedir. Şehir içinde kullanılması idealdir. Vitesi otomatik yerine manuel kullanmak isteyenler içinde viteste bulunan m kısmına geçerek aracı manuel olarak kullanma şansınız bulunmaktadır. İlk vites geçişi biraz yavaş olsa da diğer vites geçişleri daha hızlı olmaktadır. Süspansiyon sistemi normal seviyededir. Rahat bir sürüş sizi bekliyor. Yol tutuşu da iyi seviyelerdedir. Otomobil önden çekiçlidir fakat ihtiyaç halinde 4 çeker olabilme özelliği de vardır. Ortalama olarak 5,9 litrelik bir yakıt tüketimine sahiptir. Test aşamalarında 8-9 litre arası bir tüketim ortaya çıkmıştır. Peşin fiyatı 97.200 tl’den başlayıp 122 bin tl’ye kadar çıkmaktadır. Opsiyonlarıyla birlikte fiyatları artmaktadır.

Opel Mokka X.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com