Bahar Diyeti

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Bahar Diyeti yazımızda kış mevsiminin bitmesiyle alınan kiloların sağlıklı bir diyetle verilmesi ve sağlıklı öğün listelerinin hazırlanmasını yazdık.

Bahar Diyeti 2017 – Bahar Diyeti Nasıl Yapılır

Kış aylarını geri de bıraktık fakat depolamış olduğumuz kilolar bizle birlikte kaldı. Kışın insanlar güneş ışığı görmediği ve soğuk nedeniyle hareketsiz kaldığı için metabolizması yavaşlar ve kilo almaya yatkın olur. Baharla birlikte bu kilolardan kurtulmanın tam zamanıdır. Dartıda kendimizi kontrolde etmiyorsak ince giysiler giyme ile fazla kilolarımız meydana çıkar. Direkt psikolojimizi bozar bu durum. Burada hemen bir detoks yapılmak istenir. Akdeniz usulü yeme size iyi gelecektir. Bol sebze ve meyve ağırlıklı besinler sizin sağlıklı zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Yaşam tarzınıza sağlıklı yemekleri sokmayı deneyin farkı hemen göreceksiniz. Kilo kaybederken kaslarınızdan kaybetmemeye çalışın. Bu yüzden diyet yaparken sağlıklı besinlerden tüketin fakat oranını iyi ayarlayın. Karbonhidrat alın fakat çok az alın. Hepten kısarsanız beyinde eksiklik hissi oluşur ve mutsuz olursunuz. Daha sonra çikolata gibi şekerli gıdalara isteğiniz artar. Diyet yapacağım derken daha fazla kilo alırsınız.

Kahvaltı Bölümü

Kahvaltıyı her zaman söylediğimiz gibi sağlam yapın. Diğer öğünlerinize oranla en çok tüketim bu öğünde olsun. Proteini fazla alın. Karbonhidratlı, şekerli ve yağlı besinlerden mümkün olduğunca uzak durun. Zeytinyağını sofranızdan eksik etmeyin. Yumurta sofranızda olsun. Hangi tür pişirirseniz pişirin en az 1 tane yumurta tüketin. Peynir olarak lor peynirini tercih edebilirsiniz.

Bahar Diyet Listesi

1 dilim tam buğday ekmeği, lor peyniri, haşlanmış yumurta, yeşillikler(nana, maydanoz, dereotu, roka, brokoli v.s).Bahar Diyeti Sabah Kahvaltısı

Ara öğün

2 adet kuru kayısı, 2 adet ceviz ve 2 adet kuru incir yiyerek vücut tok tutulur.

Öğle Yemeği

somon-baligi

250 gr somon balığı ve yanında salata tüketimi size iyi gelecektir.

Ara öğün

Yulaf ve yoğurt yiyebilirsiniz. Fındık ve badem gibi kuru yemişlerde tüketebilirsiniz. Yaban mersini ve kefir de sizin için çok iyidir.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde protein kaynaklı balık ve yanında salata tüketebilirsiniz.

Bol bol yürüyüş ve su içmeyi de unutmayınız. Menünüz de protein kaynaklarını değiştirebilirsiniz. Önemli olan vücudun zorlanmaması ve zayıflarken kasların zarar görmemesidir. Proteinin bu yönde çok büyük bir rolü vardır.

Bahar Diyeti.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir