Suriye’de Kimyasal Saldırı

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Suriye’de Kimyasal Saldırı yazımızda İdlib kentinde uçaklar tarafından kimyasal silah kullanılarak halkın çoluk çocuk göz göre göre öldürülmesini ve Suriye devlet yönetiminin böyle bir suçu işlemesini yazacağız.

idlib1

İdlib’de Kimyasal Saldırı

Çoğu çocuk Suriyeli Müslüman kardeşlerimizin üzerine acımasızca havadan kimyasal silah atıldı. 100’den fazla ölü ve 500’den fazla yaralıya sebebiyet verdi. Suriye başkanı Beşar Esad‘ın bu kadar ileriye gidebileceğini kimse tahmin edemedi. Birilerinden güç alıyor ve acımasızca elinde olan gücü muhalif güçleri durdurmak için kullanıyor. Fakat kimyasal silah kullanmak Dünya genelinde savaş suçu anlamına gelir bunun dışında insanlık ayıbıdır. Çocukların ne günahı varda onları yok yere öldürüyorsun. Çocukların öldükten sonra ki görüntülerinde yan yana oldukları ve ağızlarının açık olarak can verdikleri görülmüş. Ne suçları var ki böyle bir ölümü onlara reva görebiliyor. Dünyada ki bir çok ülke de bu duruma sessiz kalmış gözüküyor nedeni belli, ölen Müslüman olduğu için kollarını bile kıpırdatmıyorlar. Ülkemize gelen Suriyeli vatandaşlarının neyden kaçtıkları şimdi daha iyi anlaşılıyor. Beşar Esad denen adam hiç acımadan kendi halkına bunca eziyeti yapabiliyor.

idlib_saldiri3

Dünya Uyuyor

Suriye yönetimi depo vuruldu, depodan sızan gaz gibi şeyler söylüyor fakat görgü tanıkları İdlib hava saldırısında uçaklardan atılan klor ve sarin gazının bu ölümlere neden olduğunu söylüyor.  Daha gazlar atılmadan havada kuşların ölüp yere düştüğü söyleniyor. Bu kadar tehlikeli silahı kendi halkına doğrultan kişinin ne kadar aklı yerinde olduğu tartışılır. Kendilerini aklamak için saçma yalanlara baş vuruyorlar. Ölen çocukların durumunu görenler bunun sadece kimyasal silah ile olabileceğini belirtiyorlar. Bu ülkeye nedense kimsenin karışmaması çok ilginç bir durumdur.

idlib2

Uyuyan İnsanlar

Herkesin gözü önünde bir sürü insan ölüyor ve Birleşmiş milletler uyuyor, Nato uyuyor sizin gibi kurumlar niye kuruldu Hristiyan birliği misiniz de Müslümanlara için kötü olan durumlarda sessiz kalıyorsunuz. Orada olan  çocukların acılı hallerini izleyen kişilerin vicdanları onları rahat bırakmaz. Burada bir insanlık ayıbı yaşanıyor ve birilerinin buna dur demesi gerekiyor artık. Güvenlik konseyi toplanıyor bir iki görüşmeden sonra hiç bir şey yapılmadan herkes dağılıyor sonuç olarak hiç bir şey yok. Avrupalı bir ülkede bu meydana gelse ne yaparlardı herkes çok iyi biliyor. Dünya hükumetlerinin gerçek ve samimi hareketler yapması gerekir. Durumu yatıştırmaya ve geçiştirmeye yönelik hareketleri artık sıktı. Birleşmiş milletlerin toplanması da bir tiyatro misali gerçekleşip hiç bir karar alınmadan dağılacaktır. Daimi 5 ülkenin her zaman bu tür savaşlarda parmağı olduğu için gerekeni yapmayacaklardır.

Suriye’de Kimyasal Saldırı.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir