Ülker Reklamı 1 Nisan

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Ülker Reklamı 1 Nisan yazımızda yeni yayımlanan reklamın içeriğini inceledik neler anlatmak istediği ve insanların neler anladığını yazdık.

Ülker 1 nisan
Ülker 1 nisan

Ülker Reklamı Mutluluk Her Yerde

Ülker reklamı 2017 yılına yeni bir polemikle başlattı bizi. Cuma akşamı bu reklam videosu ortaya çıktı ve herkesin gündemine oturdu. 15 Temmuz darbe olaylarından sonra Ülker’in böyle bir reklam yapması herkesin tepkisine neden oldu. Zaman gazetesinin darbe öncesi yapmış olduğu videoyu hatırlayanlar bu reklam afişinin de aynı etkiyi oluşturduğunun farkındadır. Ülker’in reklamı tam bir bilinç altı yükleme yapmaktadır.  Neresinden bakarsanız bakın kimseye bunun masum bir reklam pazarlaması olduğunu inandıramazsanız. Hele ki mutluluk adı altında çocuklarında reklamda kullanılması arka planın kan kırmızıda olması ve arka plandan gelen korkunç adam sesi komple olarak reklamın bir şeyleri çağrıştırdığını anlatmaktadır. Eski mutluluk her yerde sloganının tam tersi olarak bu reklamda korku teması ön planda kullanılmıştır. Nisan 1 kullamak niyetiyle bu korku dolu reklam yapılmış. Milletimizde bir kere nisan 1 diye bir şaka günü yoktur. Bunu kullanarak halka korku salmanın amacı nedir.

Ülker
Ülker

Mutluluk Her Yerde Reklamı İncelemesi

Murat Ülker’in bu ülkede çok fazla yatırımı olduğu bir gerçektir. Yıllardır ülkeye çok fazla alanda katkısı olmuştur. Ülker denilince akla güven ve kalite gelmektedir. Ülker markasının Türkiye’nin  en büyük şirketlerinde biride olduğu aşikardır. Dünya’daki en büyük çikolata firmaları arasında yer alıyor. Fakat bu reklamın yaptıkları işlerle ters orantılı olduğu görülmektedir. Bu reklamın iyi niyetli hiç bir tarafı yoktur. Evlerin folyoya sarılması acı temalı bir konusu olması reklam tam anlamıyla insanları kötü duygulara sevk etmektedir. Reklamın başlangıcında çocuk saat 04:00’te kalkıyor. Hangi çocuk sabah o saatte kalkıyor. Burada değişik bir zaman alınmış. Kendini acılar içinde bulacaksın diyerek acılardan kasıt nedir. Mutlulukla acının ne alakası vardır. Nisan 1 olması acı olmasını mı gerektiriyor. Kanlı pastanın gelmesi, çocuğun kale direğine bağlanması da çok ilginç detaylardandı. Hesaplaşma vakti diyerek neyi kast ediyorlar bu da ilginç bir gönderme olmuş. Murat Ülker’in ve Ülker şirketinin söyledikleri  birbirlerini tutmuyor. Ülker insanların reklama kötü niyetle baktığını söylüyor, Murat Ülker ise bir hata olmuş diyor burada da bir karmaşıklık var.

Bu reklamı izleyenlerin hiç biri iyi niyetli bulmamıştır, bu kadar insanın yanılması da imkansızdır. Burada ki hatayı yapan kişiler bulunmalı ve adam akıllı ülkeye bir açıklama yapılması gerekir. Yoksa bu millet Ülker’i affetmez. Yıllardır en güvendiğimiz marka bildik fakat bundan sonra diğer markalara yöneliriz.

Ülker Reklamı 1 Nisan.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Ülker Reklamı 1 Nisan” için bir yorum

  • 4 Nisan 2017 tarihinde, saat 01:34
    Permalink

    Bundan sonra Ülker almamaya niyet ettim. Şimdi boykot zamanı. En iyisi Torku. Yerli sermaye, doğal ve lezzetli ürün.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir