Mutlu Olmak

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Mutlu Olmak yazımızda mutluluğun zamana ve yaşa göre değişmesi, küçük mutsuzlukların birikerek kalıcı ve ağır mutsuzlukları oluşturması ve mutsuzluk tedavisinde uzman yardımlarını yazacağız.

psikoloji-yukseltme

Mutlu Olma Dönem Farklılıkları

Mutluluk duygusu yaşa bağlı olarak değişmektedir. Genç birisinin mutlu olma nedenleri ile orta yaşlı bir birisinin mutlu olma kriterleri farklılık gösterir. İnsan olgunlaştıkça kendisini neyin mutlu ettiğini daha iyi anlıyor ve istekleri doğrultusunda mutluluğa yöneliyor. İnsan zamanla kendini tanıdığı için ne yaparken mutlu olduğunu çok iyi biliyor ve mutluluğu her zaman yapmış olduğu şeyi yaparak elde ediyor. Eğer mutsuzluk sizden ayrılmıyorsa ve ne yaparsanız yapın mutluluğu yakalayamıyorsanız bir uzmandan yardım almanız gerekir. Mutluluk herkesin hakkı ve bunu elde etmeniz size bağlıdır. Kişi ev işlerini yapamaz hala geldiyse yataktan çıkmak istemiyorsa yaşama enerjisi düşmüşse bir uzmana başvurması gerekir. Veya işe giden bir kişi artık işe gitmek istemiyorsa, işe geç gidiyorsa işten memnun değilse mutsuzluğu ailesi tarafından fark ediliyorsa bir uzmandan yardım alması gerekir. Bu durumlarda psikiyatris yardımı alınması en doğru karardır.

mutlu-aile

Küçük Mutsuzlukları Biriktirme

Evliliklerde ufak tefek olumsuz oluyor. Bunlar başlarda ciddiye alınmaya bilir fakat zamanlar çoğalarak bir anda patlak verir. En ufak bir mutsuzluk anında kişi eşine patlayabilir. Bu gibi durumlar çokça yaşanmaktadır. Yaş ilerledikçe mutluluk kavramı değiştiği ve mutsuzluk eşiği de değiştiği için bu tür değişimler olması beklenir. Sinir sistemimizin de yıpranmasıyla ufak tefek sorunlar büyütülerek evliliklerde mutsuzluk bolca yaşanmaktadır. Eğer her şeyi deneyip evliliğinizde mutsuzluklar sürüyorsa en yakın zamanda bir uzman yardımı almalı ve mutsuzluk nedeni olan şeylerden kurtulmalısınız. Hayatı kendinize ve ailenize zehir etmemek için yardım almanız gerekir.

dr-melike-nebioglu

Mutsuzluğa Uzman Tedavisi

Uzman yardımı aldığınızda size verilen ilaçları mutlaka almalısınız. Kendinize bakım yapın ilginiz kendi üzerinizde olsun. Bakım yapmak sizi mutlu edecektir. Moralinizi yükseltecek aktiviteler yapmayı deneyin. Kılık kıyafetinize özen göstererek dış görünüşünüzü olumlu yönde değiştirin. Kendiniz mutlu olunca çevrenize de mutluluk yayacaksınız. Sizi gören insanlarda mutluluğunuzdan yararlanacaklardır. Ruhsal ve bedensel değişimlerle mutluluğu kendinize çekmeniz gerekir. Mutluluğunuzu sevdiklerinizle paylaşarak çoğaltmanız herkes için en iyi yol olacaktır. Özellikle kadınların kendilerine bakmaları hem kendi mutluluklarına hemde çevrelerindeki insanların mutluluklarına artı bir etkisi vardır.

 

Mutlu Olmak.

 

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir