Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler yazımızda yeme öğünlerinin nasıl olacağı yemeklerimizi hangi sıklıkla ve hangi oranlarda yememizi tok ve açlık hissi veren gıdaları yazacağız.

kuruyemisler1

Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler Yemek Öğünleri

Sabah yapacağınız sağlam kahvaltılar sizi tok tutar ve daha az besin tüketmenize neden olur. Sağlıklı bir form tutarsınız ve kilo alma riskinden uzaklaşırsınız. Sabah yapmış olduğunuz güçlü bir kahvaltı sizin sağlıklı  bir şekilde kilo vermenize katkı sağlar. Kahvaltıda proteinli gıdalar tüketmeye özen gösterin. Ne kadar protein ihtiyacını karşılarsanız gün içinde o kadar hamur ve şeker ihtiyacını giderirsiniz. Şeker ve hamur işlerine olan ihtiyacınız kalmaz. Peynir, yumurta, yoğurt gibi besinleri tüketmeyi unutmayın. Yemek yeme oranlarını 3′ e ayırın. Toplam 6 değerde yeme ölçünüz oldun. Bunun 3 tanesini sabah kahvaltıda kullanın. Yani yarısını burada tüketin. 2’sini öğle yemeğinde geriye kalan 1’ini akşam tüketin. Ağırlık sabah kahvaltısında olsun. Sabahtan akşama kadar olan yemede azalan bir yeme düzeniniz olsun. Bir üçgen misali düşünün. Akşam yemeğini az tutun ve protein bazlı olsun. Özellikle bir avuç kuruyemiş size çok fayda sağlayacaktır.

yemek-ogunleri

Yemek Yeme Yöntemi

Sabah kahvaltınızı saat 8 gibi yapıyorsanız akşamda 6-8 arası yemek faslını bitirmeniz gerekir. İdeali akşam 6’dır. Sonrasında midenizi sabaha kadar rahat bırakarak kendisine gelmesini sağlamalısınız. Açlık başladıysa eğer proteinli gıda tüketebilirsiniz. Çok hızlı yemek yemek de kilo almanıza neden olur. Çiğnemeden yutulan lokmalar midenin zorlanmasına sebep olmaktadır. Hızlı yeyince de daha fazla yiyoruz bunun ölçüsünü kaçırma gibi bir yanlışa düşüp hızlıca kilo alımı yaşanıyor. Bunun nedeni de tokluk sinyalleri beyne 20 dakikadan önce ulaşmamaktadır. 20 dakika boyunca ne yerseniz yeyin açlık hissi kapanmayacaktır. Lokmaları fazla çiğnemek bizi zayıf tutacaktır. Fazla yememizi de engelleyecektir.

su-icme

Su İçmenin Yararı

Bol su içmek sağlıklı kilo vermenin en iyi yollarındandır. Bu su içimini tüm güne yaymanız gerekir. Bir iki defa da içilen suyun çoğu tuvalete gitmektedir. Suyu içerken yudum yudum için. Oturarak suyu için. Suyun sıcaklığı da oda sıcaklığına yakın olursa sizin için daha iyi olur. Su içmek tüm vücudun yenilenmesi ve gençleşmesi için gereklidir. 30’lu yaşlarınız dan sonra metabolizmanız da ciddi yavaşlamalar olacağı için beslenmenin yanında da egzersizlerinizi yapmaya özen gösterin. Yürüyüşler ve hafif egzersizlerle formunuzu koruyabilirsiniz. Püf nokta olarak yediklerimizi azaltmalı ve aktivitelerimizi arttırmalıyız. Hem zihinsel hem de bedensel zindelik için bunları yapmamız yararımıza olacaktır.

zeytin-yagi

Tok Tutan Besin Kaynakları

  1. Proteinli gıdalar.
  2. Yağlı gıdalar özellikle zeytinyağını kullanmayı unutmayın.
  3. Doğal haliyle tüketilen gıdalar tok tutar.

Acıktıran Besin Kaynakları

  1. Şeker sizi acıktırır.
  2. Yağsız gıdalar sizi acıktırır.
  3. Fast-food gıdalar sizi acıktırır.
  4. Kızartılmış gıdalar sizi acıktırır.

Kolay Kilo Verdiren Tavsiyeler.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir