Huzursuz Bacak Rahatsızlığı

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Huzursuz Bacak Rahatsızlığı yazımızda nedir, ne zaman olur, neden olur ve çözüm yolları nelerdir sorularının cevaplarını bulabileceksiniz.

ayak-egzersizleri

Huzursuz Bacak Sendromu

Huzursuz bacağa sahip olan kişide ayağınızı yorganın altına koyduğunuzda rahatsız oluyorsanız dışarı çıkardığınızda ateş basıyorsa kendi kendine ayağınız hareketlenmek istiyor ve size sıkıntı veriyorsa bu rahatsızlığa sahipsiniz demektir. Bu hastalık genelde akşamları olur. Gece yatağa girdiğinizde ayaklarınız hareketsiz kaldığında bu rahatsızlık tetiklenme yaşar. Ayağı kontrol eden sinirlerin bozulması ile ayak kontrolü sizin elinizden gider ve kendi kendine hareket etmeye başlar. Kan dolaşımının az olması da hareket kontrolünü engeller Geceleri bu rahatsızlık yüzünden rahatça uyku çekemezsiniz. Tedavisinde bacaklardan ayaklara doğru akan kanın hareketlendirilmesi gerekir. Kan akışı olmaz ise bacağınız uyuşur ve kontrol sizin elinizden gider.

Kan Akışının Hızlandırılması

Huzursuz bacaklarda gece yatarken uyumak için kan akışını hızlandırmak gerekir bunun için kimi zamanlar bacak egzersizleri yapılarak kan akışı hızlandırılır. Tabi tam geçti derken yatağa yattığınızda bacak ısınız soğuduğu zaman tekrardan ayaklar istemsizce hareket etmeye başlar. Huzursuz bacak rahatsızlığına neden olan bir diğer önemli etken sigara bağımlılığıdır. Sigaranın zararlarını bu rahatsızlıkla yaşamanız mümkün maalesef. Sigaranın yanında alkol içilmesi de bu rahatsızlığı tetikler. Sigara ve alkol kullanımına hayır diyoruz. Bu iki illetten kullanıyorsanız kendi iyiliğiniz için bırakın. Bırakamıyorsanız uzmanlardan yardım almayı deneyin.

Huzursuz Bacak İçin Yapılacak Karışımlar

Vücut da ki kanlar bacaklardan aşağıya inemeyince bunu sağlamak için hareket ederek bir nevi çırpınarak kan dolaşımını aşağılara doğru yönlendirmeniz gerekir. Eğer ayaklarınız kansız kalırsa çırpınmak zorunda kalır bu da sizi rahatsız eder. Bu hastalığa yakalanmamak için ayaklarınızı kendinize doğru çekip bırakarak kan dolaşımınızı hızlandırmalısınız. Oturduğunuz yerde veya ayakta iken bu hareketi yaparak bu tür hastalıklara karşı önleminizi almış olursunuz. Yapabileceğiniz karışımlar;

  • Bacaklarınıza kantoronlu ozon yağı sürerseniz iyi gelecektir.
  • 1 çay kaşığı kadar siyah hardal tohumunu havanda dövüp yoğurt ile karıştırarak yiyiniz. Sabah ve akşam birer çay kaşığı olmak üzere tüketebilirsiniz.

Huzursuz Bacak Rahatsızlığı.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir