Sivilce Oluşumu ve Çözüm Yolları

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Sivilce Oluşumu ve Çözüm Yolları yazımızda sivilcenin cilde etkilerini nerede çıktığına göre hangi hastalığın habercisi olduğu ve tedavisinin nasıl olduğunu yazacağız.

sivilce

Sivilce Oluşumu ve Çözüm Yolları Nelerdir

Sivilce gençlik yıllarında herkes de aynı oranda çıkmıyor. Kimisi hiçbir şey yapmadan sivilcesiz kalıyor kimiside ne yaparsa yapsın bir türlü sivilcilerinden kurtulamıyor. Bunun sebebi genetik olarak ailenizden aldığınız mirastır. Nasıl genleri miras aldıysanız o yönde cildiniz sağlıklı veya problemli olur. Genetik olarak sivilceye yatkınlığınız var ise sizdeki sivilce çıkma oranı daha fazla olur. Bunlarda sizde akneye neden olur. Tüm hayatınız boyunca bu sivilcelerle baş etmek sorunda kalırsınız. Kızlarda bu dönem 10-14 yaş arası başlar. Erkeklerde bu dönem 16-17 yaşlarında başlar. Bu sivilce çıkartma oranı erkeklerde daha fazla olur. Hormonların artmasıyla birlikte yüzde yağlanma artar ve bu yağlanmaya bağlı olarak da yüzdeki sivilceler artar ve yüzünüzün şekli bozulur. Bunlarda ilerde lekelere neden olur. Bu sivilceler neticesiyle psikolojik olarak çöküşler başlar. Bu yaşlarda ise bu öz güven geriliğine neden olur.

sivilce-sikma

Yüzdeki Sivilcelerin Anlamları

Sivilceniz eğer iki kaşınızın arasında çıkıyorsa karaciğerinizde yağlanma vardır. Ayrıca alerjik sorunlarınızın olduğuna işaret eder. Yağlı yiyeceklerden ve sağlıksız besinlerden uzak durmanız gerekir. Karaciğer yağlanması için çözümler bulmalısınız. Karaciğer yağlanması için bilgiler ve detoks hazırlamayı deneyebilirsiniz. Göz kenarında çıkan sivilcelerin anlamı aşırı sıvı kaybına işaret eder. Bol su içerek bu kaybı gidermelisiniz. Burnun üstündekiler kalp rahatsızlığı, kaşınızın üstünde olanlar solunum sistemindeki rahatsızlıkları, boynunuzda bulunan sivilceler bakteriyel rahatsızlıkları, çenenizde çıkan sivilceler hormonsal rahatsızları belirtir. Yüzünüzdeki yağ bezelerinizin aşırı çalışması da bu sivilceleri meydana getirir.

siyah-nokta-burun

Sivilce Oluşmasının Nedenleri

Yüzdeki sivilcelerin kronik bir hal alması da çokça görülen bir problemdir. Ergenlik yıllarında başlayan sivilceler ömrünüzün sonuna kadar sizi bırakmayabilir. Hormonlar hastalıklar, alerjiler, beslenme bozuklukları, makyaj yapımı ve sıkıntılara bağlı durumlar ile sivilce sizin bir parçanız olur. Bunun tedavisi de kısa süreli bir tedavi değildir. Uzun süreli bir tedavi ile aşırı sivilceli bir cilt yapısından kurtulabilirsiniz. Çıkan sivilcelerinizle kesinlikle uğraşmayın ve sıkmayın. Sıkarsanız küçük bir yer işgal eden sivilce yayılarak tüm yüz bölgenizi kuşatır. Tüyler olduğu yerlerde de bolca sivilce oluşur. Hava almayan cilt gözenekleriniz de de sivilce oluşumu gözlenir. Bunlarla birlikte durduramayacağınız sivilceleriniz ve akneleriniz olur. Bunlarda lekelere neden olur ve yüzünüzün yapısı bozulur.maydanoz-kuru

 

Sivilce Tedavisi Kürü Yapımı

20 adet maydanozu saplarıyla birlikte blendera atın. 2 yemek kaşığı kadar limon suyu katın. Bir su bardağı kadar da su ilave edin. Bu karışımı blender da karıştırın. Sabah aç karnına bu kürü uygulayın. Kahvaltıdan 15 dakika öncesi içebilirsiniz. 15 gün kadar uygulayın etkisini göreceksiniz. 5 gün ara verdikten sonra tekrar 15 gün maydanoz kürünü uygulayın.

Sivilce Oluşumu ve Çözüm Yolları.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com