Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yazımızda genel özellikleri babası ilahiyatçı Ali Rıza Demircan ile sohbet ederek bilgiler aldığımız ve yapılan işleri yazdık.

ahmet-misbah-demircan-kimdir

Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Babası İlahiyatçı Ali Rıza Demircan

Baba olan ilahiyatçı Ali Rıza Demircan, oğlu Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan için küçüklüğünden beri cana yakın olduğunu belirtiyor. İnsanlarla olan ilişkileri çok iyi olmuştur diye bahsediyor. Babası Ali Rıza Demircanın yanından ayrılmazmış. Konuşma yapmaya gittiği zaman babasıyla birlikte gidermiş. Böylelikle çok fazla sosyal bir insan olmuş ve insanlara kendini sevdirmeyi başarmıştır. Şimdiki çocukların eve kapandığını ve sosyallikten uzak kaldığını belirtiyor. İnsan ilişkilerinden yoksun kaldıklarını söylüyor. Çocukluk yıllarında edindiği bilgileri belediyesinin ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleyerek eskiden kalma tecrübelerini yenileyerek insanlara sunuyor. Değişik uygulamalar çıkarmayı başarıyor. Beyoğlu gibi Taksim bölgesinin bulunduğu bir belediyenin yönetilmesi gerçekten zordur. Bunu yapabilmek tam bir belediyecilik sanatıdır.

ali-riza-demircan-baba

Babanın Katkısı

Ahmet başkan çocukların iş hayatına babasının işini görerek öğrenmesi gerektiğini savunuyor. Babasıyla birlikte iş tecrübesi edinip hayatın nasıl döndüğünü erken yaşta görmesi gerektiğini düşünüyor. Baba figürünün de çocuğa önemli bir kazanç sağlayacağından bahsediyor. Çocuğun babasıyla olan güzel ilişkisi tüm yaşamında ona kazanç sağlayacaktır. Hayatın zorluklarını bu sayede bertaraf edecektir. Ali Rıza Demircan 9 çocuğu olduğunu söylüyor ve her biriyle her hafta toplanıp ailecek görüştüklerini belirtiyor. Hala birbirlerine kuvvetli bağlar ile bağlı olduklarını belirtiyorlar. Ahmet başkan her hafta babasının evine giderek onlarla özlem giderdiğini ve güzel sohbetler ettiklerini belirtiyor. Anne ve babasını her hafta görerek onları yalnız bırakmıyor. Günümüzde iş yoğunluğundan bir çok kişi anne ve babasını bayramlarda görür veya ayda bir görmeye gider. Şehir hayatı böyle bir düzeni bize reva görmektedir. Aile bağı çok kuvvetli olanlarda ise bu durum her hafta görmeyle giderilir.

3 dönemdir Beyoğlu Belediyesinin başkanı olan Ahmet Misbah Demircan yapmış olduğu icratlar ile Beyoğluluların tam anlamıyla hizmetindedir. Beyoğlunun çehresini değiştirerek yaşanılabilir bir merkez haline getirmiştir.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir