İlişkilerde Aşırı Telefon Kullanımının Olumsuz Etkileri

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

İlişkilerde Aşırı Telefon Kullanımının Olumsuz Etkileri yazımızda ilişkileri bitirme noktasına getirebilen bağımlılık haline gelmiş telefon kullanımı ve eşinizle mutlu olma yolunu yazacağız.

iliskilerde-telefon-kullanimi

İlişkilerde Aşırı Telefon Kullanımının Olumsuz Etkileri

Sürekli telefonla uğraşan kişinin sizi aldatma olasılığı nedir. Çoğu insan telefonuyla çok fazla zaman geçirmektedir bu karı-koca ilişkilerinde kıskançlıkları da meydana çıkarabilir. Kocanız veya karınız sizden çok telefonla ilgileniyorsa burada bir terslik olduğunu kabul etmelisiniz. Sizinle geçireceği zamanı o telefona veren kişi hiç bir zaman haklı olamaz. Hele ki nereye giderse gitsin telefonuyla uğraşan bir kişi ile beraberseniz o kişide bir sorun vardır ve ilişkinizde bir takım problemler olduğu aşikardır. Ayrıca telefon takıntısı olan kişinin kendi o bağımlılıktan uzaklaştırmak için bir şeyler yapması veya doktora gitmesi gerekir. Yoksa bu hal ile hayatınız çekinilmez olur. İlişkiniz içerisinde telefon yatak odasında bile kullanılıyorsa hatta tuvalette bile kullanılıyorsa o kişide büyük bir alışkanlık ve bağımlılık haline gelmiştir.

teknoloji-etkisi

Uzmandan Yardım Almayı Unutmayın

Kocanızın veya karınızın sizi aldattığı söylenemez. Bu kişinin psikolog ve psikiyatriye gidip tedavi olması gerekir. Bununla birlikte ikinizde evlilik terapistine giderek sorunlara birlikte çözüm aramalısınız. Eğer boş verirse ilişkiniz boş yere biter veya mutsuz bir çift olursunuz. Diğer seçenek ise sizi aldatıyor olabilir. Kişi her yere telefonunu getiriyor akşam yatarken telefonunu yastığın altında saklıyorsa sizden bir şeyler gizlediğine kanaat getirdiyseniz büyük ihtimalle sizi aldatıyordur. Bu aldatmayı ona itiraf ettirin ve nerede hata veya eksiklik olduğunu çözüme kavuşturun eğer problemler çözülmüyorsa bir uzmandan yardım almayı deneyin. Son çare olarak boşanmayı kullanın.

mutlu-aile1

Her şey Sizde Bitiyor

Kocanız sizle ilgilenmeyi kesti ve sürekli olarak küsme gibi bir eylemde bulunuyorsa bu da sizden soğuma sebebidir. Evlilikte kendine zaman ayırma ve özel alan oluşturma gibi bir kavram olamaz çünkü siz evlilik ile birleşerek artık tüm konularda paylaşma modundasınızdır. Tüm sorumluluğu paylaşıp birlikte mutlu olmalı ve birlikte hayata karşı mücadele etmelisiniz. Erkeklerin sizden soğumasının sebebi de yine kadınlardır. Erkekler çocuklar gibidir ve ilgi göremediği zaman ona ilgi veren diğer kadınlara yönelirler. Eğer kocanız eve geldiğinde sizden ilgi, şefkat ve sevgi bulabilirse onu eve bağlarsınız ve sizden asla ayrılmaz.

İlişkilerde Aşırı Telefon Kullanımının Olumsuz Etkileri.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir