Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu yazımızda erkek kadın ilişkilerinde yapılan hatalar bununla birlikte olması gereken davranışlar nelerdir bu konuları yazımızda yazdık.

hayalinizdeki-kisi1

Eğer Sen Mutsuzsan Kendine Mutlu Birini Bulamazsın

Hayatınızda siz mutsuzsanız, kendinize mutlu bir insan çekme ihtimaliniz yoktur. İlk önce kendinizi onarmalı mutlu bir insan olmalısınız ki aradığınız eş sizin gibi mutlu birisi olsun. Kendiniz huysuz ve mutsuz ise bulduğunuz kişi de o özelliklerde olur. İnsanlar aynaya baktıklarında dış görünüşünü görür bu nedenle de eş ararken dış görünüşe göre arayış da olurlar. Kalp güzelliğini görebilenler ise ona göre eş ararlar. Her şeyin başlangıcı yine sizde başlıyor. Kendinizi düzeltmez iseniz bulacağınız kişi de sizin gibi eksik olur. İki kişinin bir şeyleri paylaşması kendilerini tamamlaması gerekir. Aradığımız kişi de ki özellikleri sıralarken önce kendimizde neler var onlara bakmalıyız. İş, eğitim, maddi kazanç, ahlak, güven, sadakat ve sevgi gibi özellikleri karşıda ararken kendimizde bunların ne durumda olduğunu sorgulamamız gerekir.

hayaller

Hayalinizdeki Kişiyi Bulma

Hayalinizde ki kişiyle tanıştığınızda sizde bir öz güven eksikliği olabilir çünkü tanışacağınız zamana kadar hayal ettiğiniz kişiyi kafanızda çok yükseltmişsinizdir. Fakat kendinizi o kişiye göre hazırlamamış iseniz ona kendinizi layık görmezsiniz. Ben daha iyilerine layık gibisin lafını gerçekten burada devreye girer. Böyle durumların yaşanmaması için kendimizi böyle bir ilişkiye hazırlamamız gerekir. İlişki de sizden daha üstün olan eşinizi, çok fazla kıskanabilir yaptığı her şey sizin gözünüze batabilir. Burada sizin ona yeterli gelmediğiniz düşüncesi meydana çıkar. Bu da ilişkinizde bozulma ve kopmalara neden olur. Normalde birisiyle görüşmeye giderken dış görünüşe çok önem veririz halbuki bu kadar önemi beyin ve kalp güzelleştirmesine versek her şey normal rayına girerdi. İki problemli kişinin buluşması da yeni problemleri ve çoğalmış sorunları beraberinde getirir. Böyle bir ilişkinin sağlıklı yürümesi imkansızdır.

cekirdek-aile

Evli Çiftlerde Erkeğin, Kaynana-Eş İkilemini İyi Ayarlaması  Gerekir

Erkeğin evde ki kararları eşiyle birlikte alması gerekir. Annesinin fikirlerini alması gerekir ve saygılı olması gerekir fakat hepsini uygulamaz. Aklına mantıklı gelen düşünceleri uygular. Burada erkeğin rolü büyüktür. Evlenen erkek artık ailesinde ayrılmış demektir. Sonuçta birlikte ölene kadar yaşayacağın birisi var artık hayatında ve erkeğin kaynana gelin ikilisi arasını iyi idare etmesi aile saadeti için gereklidir. Erkeğin yeni bir ailesi olduğunu ve sorumluluklarının olduğunu fark etmesi gerekir. Erkek eşiyle ve annesiyle arasındaki dengeyi sağlaması gerekir. Evli olan çifte dışarıdan herkes bir şeyler söyler bu nedenle erkeğin kendi ailesi için en iyi olanı yapması gerekir. Aile kurduysan artık o ailenin kaptanı erkek olmuştur. Koruması erkeğe aittir. Büyüklerin her zaman fikirlerini alın fakat, karar verirken eşinizle birlikte karar verin.

Doğru Kişiyi Bulmanın Yolu.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir