Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları yazımızda şirketlerin tam anlamıyla neyi amaçladığı ve sloganlarının tam olarak ne olduğunu gösterdik.

Başlangıç olarak IKEA ile başlayalım.

1.IKEA, İsveç kökenli uluslararası bir mobilya mağazasıdır. 2005’te 20’den fazla mağazası hizmete açıldı. Aralık 2016 itibarıyla 48 ülkede 392 mağazası bulunmaktadır.

ikea1

2. Monopoly, emlakçılık konulu, zar ile oynanan bir masa oyunu. Parkers Brothers tarafından üretilmiştir. Monopoly sözcüğü İngilizcede “tekel” anlamına gelir.

monopoly1

3. LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformu olarak kurulmuştur.

linkedin1

 

4. Perrier, Fransız doğal sağlıklı şişe maden suyu markasıdır. Zenginler içindir.

perrier1

 

5. McDonald’s, günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketidir.mc-donalds1

6. Lay’s cipsleri 1965’ten bu yana PepsiCo’nun sahibi olduğu bir şirket olan Frito-Lay‘in bir parçası olarak pazarlandı ve cipsin kralıdır.lays1

7. Lego, Danimarka merkezli The LEGO Group adlı şirket tarafından 1949’dan beri üretilen bir oyuncak çeşididir. Hepimizin bildiği çocukluk zeka oyunudur.lego1

8. Avea, Türkiye’nin üçüncü GSM operatörüydü. Türk Telekom bünyesine katıldı. Hiç çekmezdi.

avea1

9. Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketi. Sağlamlığı tartışılır. Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları.

arcelik1

10. Bank Asya, 22 Temmuz 2016 tarihli BDDK Kararı gereğince; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 107’inci maddesinin son fıkrası çerçevesinde, Bank Asya’nın faaliyet izni kaldırıldı. Şuan da kapatıldı.

bankasya1

11. Hürriyet, Türkiye’de yayınlanan günlük gazete. 1 Mayıs 1948 tarihinde Sedat Simavi tarafından kurulmuş olup, günümüzde Doğan Yayın Holding bünyesinde bulunmaktadır. Eski gazetelerdendir.

hurriyet1

12. Digiturk, Türkiye’de SD/HD/3D/4K çözünürlüklerinde sayısal yayın yapan bir dijital platform. 1999 yılının Ocak ayında Çukurova Holding’in sahibi Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulmuş, 2000 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket 2015’te beIN Media Group’a satıldı. Bunun da satılması çok iyi oldu.

digiturk1

13. Erikli olarak ambalajlı su sektörünün lider şirketi olma sorumluluğunu taşıyoruz. Yüksek kalite standartlarımız ile sağladığımız tüketici memnuniyeti pazarda lider konuma ulaşmamızı sağlamıştır. Su piyasasının lideridir. Sudan para kazanma buna denir.

erikli1

14. Pegasus Hava Yolları, İstanbul merkezli bir düşük maliyetli hava yolu şirketidir. Uçak bileti ucuz fakat ne isterseniz ayrıca para ödemek zorunda kalırsınız.

pgs1

 

 

15. TeknoSA A.Ş, elektronik eşya perakende zinciri, Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Fiyatları hiç de ucuz değildir.

teknosa1

16. Pepsi, 1903 yılında ABD’de kurulmuş, PepsiCo tarafından üretilen dünyada en popüler alkolsüz içecek markalarından biridir. Pepsi ile Coco-cola kardeş içeceklerdir.

pepsi1

17. Windows Internet Explorer ya da eski adıyla Microsoft Internet Explorer. Microsoft tarafından geliştirilen bir Web tarayıcısıdır. Az çektirmedi kahrolası tarayıcı.

internet-explorer1

18. TTNET Anonim Şirketi, Türkiye’de internet sağlayıcısı iletişim ve teknoloji şirketi olarak 26 Nisan 2006 tarihinde Türk Telekom Grubu’nun bir üyesi olarak kurulmuştur. Türk Telekom çatısı altındadır. Şuanda alt yapı çalışmaları devam ediyor. Eskisi kadar yavaş değildir.

ttnet1

19. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, ABD’li teknoloji ürünleri üreticisi Apple tarafından tasarlanan, geliştirilen iOS 10 işletim sistemli bir akıllı telefondur. Telefonların babasıdır.

iphone71

20. Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Herkes artık burada.

instagram1

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com