Akdeniz Toros Kalitesi ve Güvencesiyle Gezen Tavuk

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Akdeniz Toros Kalitesi ve Güvencesiyle Gezen Tavuk yazımızda helal yeme-içme gibi Müslümanlar için en çok dikkat edilmesi gereken konulardan olan tavuk kesimi ve tüketimi konusunu ele aldık.

gezentavuklar

Helal Gıdanın Önemi

Ülkemizde artık insanların helal ve sağlıklı yiyeceklere verdiği önem eskiye göre azalmıştır. Etlerin fiyatının arttığı ve insanların alım gücünün ortalama olarak düşük olması nedeniyle ucuza yönelmeler başlamıştır. Et yemekleri satan mekanlarda etlerin maliyetine düşürmek için hangisi ucuz ise onu müşterilerine sunmaktadır. Tat farkını da çeşitli bulyonlar, baharatlar ve Çin tuzu gibi maddeler kullanarak kapatmaktadır. En son ülkede yapılan bir araştırma da at, eşek, katır ve domuz gibi hayvanların yarısı tükenmiştir. Bu hayvanların nereye gittiği meçhuldür. Artık gerisini siz düşünün. Yapmış olduğunuz ibadetlerin kabul edilmesi için inanarak yapmalısınız ve boğazınızdan geçen lokmaların helal ve sağlıklı olması gerekir. Her ne olursa olsun ben yerim diye düşünmemelisiniz. Eski düzen özellikle şehirlerde kalmamıştır. Yemeklerde kullanmış oldukları yağlar, baharatlar, bulyonlar, msg gibi maddeler sağlığımıza zarar vermektedir. Helal lokma yemenin önemini kavramalıyız. Helal olmayan yiyecekler yememiz kimyamızı bozar, sağlığımızı bozar, ruhsal çöküntüler yaşarız ayrıca bizden sonra gelecek evlatlarımızın da hayırlı birer evlat olmasını engeller. Durumun ne kadar vahim olduğunu anlamalıyız. Güvenmediğiniz yerlerde yemeyin. Yurt dışı patentli yerlerden yememeye dikkat edin. Sofranıza aldığınız etlerde helal gıda sertifikasına bakmanız gerekir.

akdeniz-toros-tesisleri

Gezen Tavuk ve Helal Kesim

Akdeniz Toros şirketine gelirsek adamların tüm gayesi helal ve sağlıklı et ürünleri üretmek olmuştur. İnsanımızın rahatlıkla yiyebileceği etler ve tavukları yetiştirmektir. Tavuk üretimini ele alalım. Gezen tavuk geniş ve ferah yaşam alanlarında, normal tavuklardan daha dinç ve sağlıklı yetişiyor. Yavaş büyütme ile doğal yollarla gelişimi sağlanıyor. Eski usul tavuk yetiştirme uygulanır. Köy ortamında yetişen tavuk ırkından gelmektedir. Gezen tavuklar 70 gün ve üzerinde kesime hazır hale gelir. Kuru yolum uygulaması yapılır. Su da haşlama gibi yöntemler kullanılmaz. Sağlıklı bir kesim tekniği kullanılır. Akdeniz toros gezen tavuğu, tamamen tahıl ve protein bazlı bitkisel yemle beslendiğinden kokusu ve tadı diğer tavukların çok üzerindedir. Tavukların yemleri ayçiçeği, mısır, buğday gibi tamamen tahıllardan meydana gelen bitkisel yemlerdir. Helal et üretiminde en önemli kısım ise kesim aşamasıdır.Tavuklara kesimden önce elektrik şoku verilmez. İşinin ehli kasaplar tarafından Besmele çekilerek tek tek elle kesilmektedir. Helalliğin öneminin üzerinde durarak tüm kesimlerde bu konuda hassasiyet gösterilmektedir.

Akdeniz Toros Kalitesi ve Güvencesiyle Gezen Tavuk.

Sitesine buradan ulaşabilirsiniz. 

Adresler:

KURTKÖY TESİSİ
Sanayi Mah. Hızır Reis Cad. No:2 Kurtköy
PENDİK / İSTANBUL
Telefon: 0 216 595 11 78

KAYNARCA TESİSİ
Merkez Güven Mahallesi  Balcılar  No:54
KAYNARCA / SAKARYA
Telefon: 0264 871 23 65

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir