Gluten Alerjisi Olanlar

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Gluten Alerjisi Olanlar yazımızda kabızlığa sebebiyet veren glutenli yiyecekler kullanımı ve hangi gıdaları tüketirseniz sizin için kabızlık ve kilo alımından kurtarırsınız konusunu yazdık.

gluten

Gluten alerjisi

Gluten maddesi, başta buğday olmak üzere çavdar, arpa, yulaf gibi bazı tahıllarda bulunan bir protein grubudur. Glutene karşı vücudunuzun direnci var ise diyet yapsanız bile kilo veremezsiniz. Gluten alerjisi, genetik kökenli bir ince bağırsak alerjisi olarak nitelenir.  Bununla da birlikte kabız olursunuz ve ileride basur hastalığına yakalanırsınız. Şeker, karbon hidratlı gıdalar tüketmezseniz bile kilo veremezsiniz. Çoğu gıdanın içinde gluten maddesi bulunur. Akşam 7’den sonra yememe ve spor yapma gibi zayıflatıcı önlemler bu kişilerde pek de etkisini göstermez. Yağlanmalar artmaya devam eder. Kilo alımını durduramazsınız. Tiroid hormonunuz dan da kaynaklı kilo alımı olabilir. Onun da kontrolünü yapın. Tiroid hormonunuzda sağlam ise tekrar dan gluten alerjinize yoğunlaşın. Çocukluktan beri gelen bir kabızlık şikayetiniz var ise büyük olasılıkla gluten alerjiniz vardır. Sonradan da ortaya çıkabilir. Gluten alerjisinin nedeni, bağırsaklardaki dost bakterilerinin yok olmasıdır. Düşman bakterilerinin artması da buna sebeptir.

ekmek-degil

Gluten alerjisi Olanların Tüketemeyeceği Gıdalar ve Tüketebileceği Gıdalar

Ekmek, makarna, pilav, bulgur, arpa, çavdar, yulaf, pirinç, mısır ve patates yememeniz gerekir. Bu gıdaların hepsinde de gluten vardır. Bunlardan uzaklaşın vücut kendini toparlamaya başlar. Gluten alerjinize bağlı olan rahatsızlıklarınızdan kurtulursunuz. Gluten alerjisi bağırsak florasını alt üst eder. Bu da sürekli karnınızın şişliğine ve kabızlık rahatsızlığına neden olur. Şekerli gıdalardan uzak durun. Patlamış mısır tüketmekte bağırsaklara zarar vermektedir. Mısır GDO’lu gıdalardandır. Gluten alerjisi olanlar şunları tüketirse kendilerini rahat hissederler. Ev yapımı yoğurt, ev yapımı sirke, ev yapımı ayran, bol minerale ve vitamine sahip olan kaya tuzu tüketme, köy yumurtası ve bol bol su tüketmeyi  unutmayın.

bagirsak-turleri-neler

Şeker ve Gluten Alımının Bağırsaklara Zararı

Gluten alerjisi olanlar da hormonal bozukluklara bağlı vücut da bozulmalar ve düzensizlik başlamıştır. Her şey alt üst olmaya başlamıştır. Vücudun kendini toparlayabilmesi için gluten rahatsızlığı veren gıdalardan bir an önce uzaklaşılması gerekir. Bağırsak vücudumuz da çok fazla yere kaplar. Normalde çok sağlıklıdır fakat bizim tükettiğimiz hazır gıdalar ve genetiği değiştirilmiş besinler yüzünden bağırsaklarımız da rahatsızlıklar başlar. Vücudumuzun ihtiyacı olan mineraller, vitaminler, proteinler ve yağlar bağırsaklar tarafından emilmiyor. Normalde bunlar bağırsaklar tarafından vücuda alınırdı. Bunlar emilemedilmediği için direk dışarıya atılıyor. Bu sistemi bozan iki yapı şeker ve gluten dir. Eğer kabızlığınız varsa bunu ciddiye alın kanser ve diğer hastalıkların başlangıcı olabilir. Yediğimiz besinler nedeniyle kabızlık çok yaygınlaşmıştır. Fabrika ürünlerinin tümünden uzak durmaya çalışın. Paketlenmiş şekerli yiyeceklerden uzak durun. Gluten Alerjisi Olanlar.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir