Canan Karatay’ın Besin Tavsiyeleri

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Canan Karatay‘ın Besin Tavsiyeleri yazımızda Prof. Dr. Canan Karatay hocamızın yardımlarıyla sizler için doğru bulduğu sağlıklı beslenme için neleri tüketmeliyizi yazımızda bulabilirsiniz.

zeytin-yagi

Yağların Önemi

Yağlardan başlarsak; vücudumuz için çok faydalı yağlar vardır. Bunları sürekli olarak tüketmeliyiz. Isıl işlem görmüş zararlı yağlardan uzak durmalıyız. Bunlar sizi kanser yapabilir. Önerilerde yağ kullanılmaması söylendi fakat bu öneriyle birlikte yağsızlıktan hastalıklarda arttı. Sağlıklı yağların vücut için gerekliliği vardır. Bu eksikliği doğal ve sağlıklı yağları tüketerek gidermeliyiz. Damak tadını biz yağlardan alırız. Hayvansal yağlar, balık yağları ve zeytinyağlarından bu tadı alırız. Bunları tüketmezsek tatlı zehir olan şekere yöneliriz. Tatlı ihtiyacımızı şekerden gideririz. Şeker kullanıldıkça bağımlılık da yapar. Bıraktığınız da belirli bir süre onu ararsınız fakat yerini yağla doldurursanız bir daha şeker kullanmak zorunda kalmazsınız. Şekerin sizi diyabete ve hastalıklara götürdüğünü bilin. Şeker yerine şekerin doğal hali olan doğal şeker pancarını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

ekmek-degil

Ekmeğin Zararı

Kan şekerini en çok yükselten gıda ekmektir. Ekmek tüketimini olabildiğince azaltın. Şeker tüm hücrelerde dolar ve tüm hücrelerin yapısını bozar. Şekerin ne kadar bela bir şey olduğunun farkına varın. Sağlıklı yağ vücut da yağ yapmaz. Karbonhidratlar ve alının şeker vücut da yağ yapar. Bu da yine bir sürü hastalığa neden olur. Sağlıklı yağlar kan şekerinizi yükseltmez.

zeytin-yagi-infografik-sekil

Zeytin Yağının Faydası

Amerika’da bir kız kanser tedavisi olarak kemoterapi görmeye başlamış. Bu tedavi süresince ellerinde yaralar oluşmaya başlamış. Her türlü ilaç kullanmış fakat iyi gelmemiş. Canan Karatay bu kızı tanıyormuş. Ona Elazığ’dan getirdiği zeytinyağlı sabunu vermiş ve bu sabunu kullanmasını tavsiye etmiş. Kız bu sabunu 3-4 hafta kullanmış ve ellerindeki yaralar geçmiş. Amerikalılar o olaydan sonra Canan Hoca’dan yeşil renkli sabunu istemişlerdir. Türkiye’ye geldiklerinde sabun almaya giderlermiş. Zeytin yağımızın süper yapıcı özelliği vardır. Her türlü sorununuza iyi gelme gibi bir faydası vardır.

dogal-yemek-yemeli

İnsan Vücudu Acıkınca Yemeye Programlanmıştır

Doğal ve sağlıklı bir öğün yaptığımız da abur-cubur ihtiyacımız kalmaz ve fazla kilolar almamıza engel olmuş oluruz. Vücudunuza doğal besinler girmelidir. İşlenmiş ve yapay olan besinler vücudunuzun doymamasına neden olur. Bu da sürekli yemenize neden olur. Tüm gıda ihtiyaçlarını doğal yollardan karşılayan toplumlarda hastalık görülme oranı çok düşüktür. Kanser görülmez, kalp krizi görülmez, tansiyon gibi problemleri yoktur, ruhsal yönden çökme gibi sıkıntıları yoktur. İnsan doğal yaşasa paketlenmiş ürünleri almasa tüm zorluklarından kurtulabilirdi. Yanlış beslenme sonucu depresyona ve ruhsal çöküntüye girme olasılığınız çok yüksektir. Su alımını ve harekete hayatınıza mutlaka sokun. Baş ağrınız var ise susuz kalmış olabilirsiniz. Sebze ve meyveleri de zamanın da yiyin diğer türlü kimyasallarıyla oynanmışlarını almış olursunuz. Bunları hayatınızda eksik etmeyin.

Canan Karatay’ın Besin Tavsiyeleri.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir