Genel Olarak Düşen Psikolojimizi Nasıl Yükseltebiliriz

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Genel Olarak Düşen Psikolojimizi Nasıl Yükseltebiliriz yazımızda terörün ve kötü niyetli örgütlerin ülkemiz ve bize yaşattığı olumsuz duyguların üstünden nasıl geleceğimizi ve hayatımıza nasıl devam edeceğimizi yazacağız.

psikolojimi-nasil-yukseltebilirim

Yılmamak

Terörün en büyük amacı insanların umutlarını ve geleceğe olumlu bakabilme fırsatını elinden almaktır. Teröre alışmamız gerekir. Şehit olunca hemen es geçmek gibi bir hata yapmamalıyız. Bunu yanında da terörle birlikte yaşamaya zorlandığımız için buna hep birlikte başkaldırı yapmalıyız. Türkiye ve milletinin ne kadar güçlü olduğunu tüm düşmanlarımıza sonuna kadar göstermeliyiz. Onlar bizi yıkmaktan hiç bıkmayacaklardır. Bizim de onlara karşı direncimizi yitirmememiz gerekir. Onlara karşı tedbirlerimizi alacağız. Şehidimiz olunca acısını he birlikte yaşayacağız. Ülkenin lider ve büyük kişileri de her zaman uzlaştırıcı ve insanlara güven verici mesajlar vermeye devam etmeleri gerekir. Vatandaşlarımızın birbirlerinin farklılıklarını bir kötüleme değil bir zenginlik olarak görmesi gerekir. Birbirimize daha fazla kaynaştırıcı özellik olarak görmemiz gerekir. Bizim vatanımız nesillerdir böyle kalmıştır ve bu bizim geleneksek zenginlik kaynağımızdır. Farklı düşüncelere sahibiz fakat teröre karşı hep birlikte durmalıyız. Terörün hedefi tüm Türkiye vatandaşlarıdır.

travmadan-kurtulma

Travmalara Karşı Ne Yapmalıyız

Her yaşadığımız kötü olay bizde travma etkisi bırakabilir. Bu ruh sağlığımıza kötü etki yapar. Oluşan travmayla baş etmenin yolu o zamana kadar ki en iyi yaptığın şeyi yapmaktır. Size öz güven aşılar bu uygulamalar ve psikolojinizin eski haline gelmesini sağlar. Keyif aldığınız şeyleri yapmaya devam ederek geçirdiğiniz travmadan hızlı bir şekilde çıkabilirsiniz. Eğer tüm yaşadığımız olayları geçirdiğimiz travmaya bağlamaya başladıysak, uzman yardımı almaya başlamalıyız. Kendimize yapabileceğimiz en büyük iyilik psikolog desteği almaktır. Psikiyatrik hastalıklar, kendi kendine maalesef geçmez. Sizin mutlaka uzman yardımı almanız gerekir.

ergenler-iliski1

Ergenlik De Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Yolları

Her anne baba çocuklarının ergenlik zamanlarının zorlu geçeceğini düşünür. Bu dönemin kötü geçmesi gerekmez. Ergenliğe kadar size bağlı yaşayan ve her şeyi size soran çocuğunuz bu yaşlarda kendi kendine karar vermeye ve sizleri umursamamaya başlar. Bu süreçte çocuk kendini bulmaya ve kimliğini oluşturmaya çalışır. Ailesiyle çatışma yaşaması normaldir. Bazı konularda alt dan alarak ve hoş görülü olarak bu dönemi rahat atlatabilirsiniz. Çok da serbest bırakmayın yoksa başı boşluk tan nerelere gideceği belli olmaz. Yeni oluşan çocuğuna göre bir davranış sergilerseniz her şeyin rayına oturduğunu fark edeceksiniz. Çocuğunuza sorumluluk alabileceği görevler vererek onu büyük olarak kabul etmelisiniz. Bu onun kişiliğinin hızlı oturmasını sağlayacaktır. Bu dönemde çok kararsız ve dengesiz olacaklarını bilip ona göre davranmanız gerekir.

Genel Olarak Düşen Psikolojimizi Nasıl Yükseltebiliriz.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com