Kadın Erkek İlişkilerinin Yapısı

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Kadın Erkek İlişkilerinin Yapısı yazımızda kaçan kovalanır ve aşk gözü kör eder gerçeklikleriyle inceledik.

kacan-kovalanir

Kaçan Kovalanır

Kaçtığımızda doğru orantılı olarak kovalanırız. Bir şeye sahip olma kolay yoldan ise onu kaybetmekte bir o kadar kolay oluyor. Evliliklerde de aynı kural geçerlidir. Evli çift evlenene kadar ne kadar zorlandıysa evlendikten sonra o oranda evliliğin kıymetini bilir ve eşine ona göre davranır. Kaçan kovalanır sözünü fazla naz aşık usandırır söz takip eder. Gerektiği kadar çabalayan erkek hedefine ulaşamadıysa orada bırakır ve yoluna devam eder. İnsanlar fazla da sabır gösteremez ve erkek tarafı isteğinden vazgeçer. Kadınların ilişkiye başlama sırasında acele davranmaması gerekir fakat fazla da yokuşa sürmemesi gerekir. İlişki başlayacaksa eğer kararında naz iyidir fazlası veya azı sağlıksız bir ilişki doğurur. Şuan ki gençler  ilişki sürecinde hemen seni seviyorum, aşkım gibi anlamı büyük kelimeleri çok kullanıyor ama içerisi boş oluyor. Gerçek anlamlarıyla kullanmak için ilişkide çalışmak ve gayret göstermek gerekir. Bu sözlerin değerini düşürmemek ilişkinin kalitesini ve sürekliliğini sağlayacaktır.

ask-gozu-kor-eder

Aşk Gözü Kör Eder

Beyinde mantığı kullandığımız bölge aşık olduğumuzda çalışmamaya başlar, hormonlardaki denge bozulur ve aşık olunan kişi hakkında her şeyini iyi ve kusursuz görmemizi sağlar. Bu da karşıdakinin gerçek hallerini ve özelliklerini görmemizi engeller. Aşık olan kişi normal insanlar gibi düşünemez bir nevi mantıksızlık hastalığına yakalanmıştır. Bu hastanın evlilik ve sevgi kararlarına ciddiyetle bakın ve kontrol edin. Büyük bir ihtimalle eş seçiminde yanlış kararlar verecektir. Kadının güzelliği kendine göre güzelim diyebilir fakat iş erkeğin kadını nasıl gördüğüyle sonuçlanır. Erkek bir kadını güzel görüyorsa kadın güzeldir. Yoksa bütün güzel kadınların aldatılmaması gerekirdi. Erkek başka kadında aradığı güzelliği bulmuştur ve ona bağlanmıştır. Güzellik kavramı erkeğe göre değişiklik gösterir. Erkek kalbindeki boşluğu gideren kadına gitmek ister onun ne kadar güzel olduğuyla pek de ilgilenmez. Erkek kendisini yanında mutlu,huzurlu ve iyi hissettiği kadınla birlikte olmak ister.

Kadın Erkek İlişkilerinin Yapısı: İlişkilerde başlangıcı hep kadın yapar. Kadın evleneceği kişiyi seçer ve erkek seçilen olur. Erkek kızı nasıl tavladım dese de kadın kendine uygun eşi seçmiş ve erkeğin ona gelmesini bekler. Doğru zamanda da yapılan teklifi kabul eder. İpler hep kadının elindedir. Kadınlar ilişkilerde özneyi oluşturur , erkekler ise yardımcı özneyi oluşturur.

Kadın Erkek İlişkilerinin Yapısı.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com