Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar yazımızda evlenip çocuk sahibi olan çiftlerde çıkan anlaşmazlıklar, tartışmaların neden çıktığı ve sadece çocuğa mı bağlı olduğu hakkında yazımızı hazırladık. Çiftler aslında çocuk doğmadan önce yaşadığı sorunları, çocuk doğduktan sonra da yaşamaktadır. Çocuğun ekstra bir katkısı yoktur. Aile bireyleri kavgalar ve sürtüşmelerden çocuk sahibi olmayla çözüm bulabileceklerini düşünmüş olabilirler. Fakat bu çözüm arayışı sadece problemleri erteler ve tekrar dan başlamasına neden olur.

aile-bebek-dogdu

Aldatan kocayı eve bağlama umudu olarak çocuk

Bazı kadınlar kocalarının kendilerini aldatmasına karşın çocuk yaparak kocayı eve bağlamayı amaçlar. Çocuk sayesinde evin tekrar eski düzenine kavuşacağını zannederler. Bu durum gözü dışarıda olan kocayı maalesef eve bağlamaz, tekrardan başka kadınlara yönelmesine engel olmaz. Sorunu çocuk yapmakla çözemezsiniz. Bu aile deki mutsuz sayısını arttırır ve ailenin parçalanmasına ön ayak olur.

eslerde-ilk-yil

Eşlerde ilk yıl çok önemli

Yeni evlenen çiftlerin birbirine uyum göstermeleri yaklaşık olarak 9 ay ila 1,5 yıl arasında değişiklik gösterir. Birbirlerine alışmaları ve bir aile gibi yaşamaları uzun zaman almaktadır. Bu süreçte anlaşamamazlıkları çok olduğundan sabırlı olmayan çiftler boşanmaya daha çok karar veriyorlar. Evliliği sürdürebilmek için çocuk yapmayı bir yol olarak görmeleri ise çok büyük bir hata olmaktadır. Olan çocuğun hayatına olur ve anne ve babası boşandığında çocuk ayrı yaşan anne ve babaya sahip olmak zorunda kalır. Tam bir aile ortamında yaşamak dan mahrum kalır. Bu çocuk için en büyük zulüm olur. Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar.

buyuk-aile-etkisi

İlginin zamanla yön değiştirmesi

Bebek doğduktan sonra annenin bütün ilginin bebekte olması doğaldır. Onun ihtiyaçlarını karşılaması her annenin ilk görevidir. Fakat en geç 1 yılın ardından annenin ilgisi kocasına karşı artması gerekir. Koca tam tersi bir durumda evine ilgisiz olabilir ve çocuğunun karısıyla arasına girmesinden hoşnut olmayabilir. Bu durum da ailenin dağılmasına neden olabilir. Tam tersi yönde ilgi de kadın kocasından ilgi bekliyorsa bunu kocasına anlatmalıdır. Tatlı dille bunu kocasına söylerse, koca eşine ilgiyi göstermeye başlayacaktır. Kadın kocasına sana ihtiyacım var bana ilgi göster gibi sözler söylerse erkek de kendine bunu görev edinip ilgi göstermeye başlar.

Son olarak karı koca artık 2 kişi olmadıklarını unutmamalı ve 3 kişilik bir aile yaşantısını alışmak zorunda olduklarının farkında olmalıdır. Her şeylerini bu sistemde hazırlamalı ve buna göre mutluluk yöntemleri geliştirmelidir. Her iki tarafın ailelerinin çocuk bakımındaki katkılarını da kabul edin onların da gönlü olsun.

Çocuk Doğduğunda Çiftler Arasında Yaşanan Anlaşmazlıklar.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental
loading...

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir