Evli Çiftlerin Kendi Aileleriyle Görüşmesinin Evliliğe Etkileri

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Evli Çiftlerin Kendi Aileleriyle Görüşmesinin Evliliğe Etkileri konulu yazımızda kendi ailemiz ve eşimizin ailesinin evliliği yürütme bakımından etkisini yazacağız.

buyuk-aile

Aile Tabanlı Toplumlar

Bizim toplumumuz aile tabanlı ve ailelerine bağlı bir toplumdur. Bu bağ çoğu millet de bizde olduğu kadar yüksek değildir. Toplumun kültürel ve ahlaki yapısını iyi yönde etkileyen unsurlardandır. Toplumun en küçük yapı taşını aile oluşturmaktadır. Aile ne kadar düzgün yapıda olursa o toplumda o kadar düzgün bir yapıda olur. Gençler evlendikten sonra ailelerinden ayrılıyorlar. Bu ayrılış kendilerine özgürlük ve sorumluluk alma yolunda yol açmaktadır. Evliliğinizin iyiliği için aileleriniz le görüşmeleri ve sohbetleri eksik etmeyin. Bu bağı koparmak ailenizdeki olumsuzlukları attıracaktır. Sonuçta ikinizi de büyüten anne ve babalarınız dır. Eğer siz eşinizin ailesiyle görüşmesini istemezseniz, bu kısıtlama evlilik hayatınızda sizlere kötü yansıyacaktır. Bu çatışmalar başlayacaktır. Her evlilikte sürtüşmeler ve anlaşmazlıklar olacaktır. Sonuçta, kadın ve erkek yaratılış bakımından farklı özelliklere sahiptirler. Bununla beraber aynı evde birlikte yaşamaya karar vermişler, bir takım durumlarda farklı görüşleri olması normaldir. Burada orta noktayı bulmak çok önemlidir. Karışıklık çıkınca fazla abartmadan çözüm yolunu bulmak gerekir. Büyük aile olmanın yararların çok büyüktür.

buyuk-aile-toplantisi

Evli Çift Kendi Ailesinin Yanından Döndükten Sonra Fikrileri Değişebilir

Bu durum sizin onu kendi ailesine gitmesini istememenize sebep olabilir. Eğer bu durumlarda kavga çıkıyorsa, ikilinin arasında uyuşmazlıklar ciddi oranda vardır demektir. Sorunu eşinin ailesinde aramaktansa kendi ailenizin gidişatında aramalısınız.

Evliliğin ilk dönemine bakacak olursak; bu evre romantik bahar dönemidir. Bu dönemde cicim ayları yaşanır ve çocuk olana kadar devam eder. İki kişi sosyalleşme yıllarını yaşar. Birlikte hayat yaşarlar ve arkadaşlarıyla zamanlarını geçirirler. Bu dönemde evli çiftin kendi aileleriyle ve eşinin ailesiyle geçirdiği vakitler, yeni kurulan ailenin temellerini sağlam bir şekilde atmaya yarar. Eğer yeni evli çifte büyükleri yaşayışlarında saygı gösterirse bu evliliklerinde bir sorun teşkil etmeyecektir. Tabi evli çift büyüklerine saygı ve sevgiyi eksik etmeden bu yapıyı sürdürmesi gerekir. Eğer eşinizin anne ve babasıyla probleminiz varsa, bu problemi ondan uzaklaşarak çözemezsiniz. Burada yapacağınız şey, konuşarak bu soruna çözüm üretme olmalıdır. Karşılıklı saygıyla bu sorunlardan kurtulma şansınız yüksektir. Eşlerin de birbirleriyle olan ilişkilerini sonuna kadar sürdürebilmeleri, birbirlerine olan saygıları sayesinde gerçekleşir. Yaşanılan sorunlara karşı çözüm odaklı ve pozitif yaklaşım gösterilmesi gerekir. Problem odaklı ve negatif yaklaşımdan uzak durulmalıdır. Aileniz ne kadar düzenli olursa çocuklarınız da o kadar kişilikli bireyler olarak yetişir. Evlilik hayatınızda güzel ve mutlu günler geçirmeniz dileğiyle.

Evli Çiftlerin Kendi Aileleriyle Görüşmesinin Evliliğe Etkileri.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com