Üsküdarlı Bakkal Kanber Bozan’ın Çocuklar İçin Kütüphane Açması

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Üsküdarlı Bakkal Kanber Bozan’ın Çocuklar İçin Kütüphane Açması konusunu sizler için seçtik.

İstanbul Üsküdar’da bakkal dükkanı işleten Kanber Bozan abimiz çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması için güzel bir uygulama başlatmış.

bakkalda-para-degil-kitap

Bu güzel ve hayırlı uygulama ile çocukların bilgisayar ve cep telefonu bağımlılığından uzaklaşması sağlanmış ve kitaba olan ilgi artmış gözüküyor. Kitapları bakkalın kütüphanesinden alan çocuklar özetini Kanber Bozan abimize okuyup hak ettiği çikolataya kavuşuyor. Çocuklar okumanın zevkine hem kafa olarak hemde tat olarak varıyorlar. Bakkal Kanber Bozan’ın başlattığı anlamlı projeye destek için birçok ilden kitap gönderiliyor. Ve bu kitaplar hiç de azımsanmayacak kadar oldu. Kitapların çokluğundan mutlu olan Kanber Bozan isteyene de gönderebileceğini söylüyor.

Kanber Bozan ve oğlu Fırat Bozan, mahallenin çocuklarına Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve durumu olmayanların dilediğini alabilmelerini kolaylaştırmak için kitap okuma ve özetini çıkarma karşılığında çocuklara istediğini alma yetkisi veriyor. Bu durum dilden dile yayılmış ve çocuklar bakkaldan ayrılmaz olmuşlar. Bu durumdan bakkal sahibi çok mutlu olduğunu söylüyor. Sosyal medyada da oldukça fazla ilgi gören projeye birçok ilden kitap gönderiliyor. Bakkal Kanber ise, projeyi büyütmek için herkes den destek bekliyor. Bu projenin diğer esnaflara da örnek olması gerekir. Tabi maddi kaynak da önemli bir nokta oluşturuyor. Milli eğitimin bu tutumda olan esnafa yardım da bulunması devletin teşvik için kendisi maddi yardım etmesi çok doğru bir seçim olacaktır.

bu-bakkalda-kitap-bedava

 

KANBER BOZAN OKULLARLA VE ÖĞRETMENLERLE BİR ARAYA GELEREK DAHA DA BÜYÜK PROJE OLUŞTURMA HEDEFİNDE

Okullarla birlikte çalışmak istediğini belirten Kanber Bozan, Ağustos ayından beri bu işi yürütüyoruz. Ama tam anlamıyla 3 aydır gelen kitaplarla birlikte yapmaya başladık. Hem çocuklarımıza imkan sağlıyoruz hem de biz mutlu oluyoruz. Bizim için de güzel birer anı oluyor.  Ailelerin de bu uygulamayı desteklemesi her şeyden önce geliyor. Çocuklar geliyor kitap alıyor daha sonra ben okudum bitirdim deyip kitabı anlatıyor. Onun karşılığında ben de bakkaldan ne istersen onu alın diyorum çocuklara. Ben bu işi biraz daha büyütmek istiyorum. Okullarla ve öğretmenlerle anlaşarak projeyi büyütmek istiyor. Bu destekle birlikte bakkal = kitap okuma denklemi daha da büyüyeceği benziyor. Üsküdarlı Bakkal Kanber Bozan’ın Çocuklar İçin Kütüphane Açması.

kanber-amca-iki-ekmek-bir-kitap

KİTAP OKUYAN ÇOCUKLARDAN YİĞİT KARBUZ DİYOR Kİ : KİTAP OKUMA KARŞILIĞINDA GÜZEL KÜÇÜK ŞEYLER ALIYORUZ.

Kendisi gibi arkadaşlarının da bakkaldan kitap alıp okuduklarını dile getiren Yiğit Karbuz, Fırat ağabey bana ilk kitabı verdiğinde böyle şeyler olacağını bilmiyordum.  Mahalleden çocuklar kitap okumak için gelir. Okuldan arkadaşlarıma söylediğimde bakkalın nerede olduğunu sordular. Ailem de bu duruma çok sevindi ve bana güvendiler. Kanber amca bizim hem kitap okumamızı sağlıyor hem de bir şeyler veriyor. Böyle olunca da herkesin gelmesi artıyor şeklinde konuştu. Sonuç olarak; Projeyi daha da seviyelere taşımayı hedefleyen Bakkal Kanber Bozan, proje için gelecek destekleri bekliyor.

Üsküdarlı Bakkal Kanber Bozan’ın Çocuklar İçin Kütüphane Açması.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Üsküdarlı Bakkal Kanber Bozan’ın Çocuklar İçin Kütüphane Açması” için bir yorum

  • 27 Kasım 2016 tarihinde, saat 22:14
    Permalink

    Tebrik ederim kendisini. Üsküdar Belediyesi ile konuşması lazım abinin.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com