Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir yazımızda hazır ekmek tüketmenin vücudumuzda D vitamini eksikliği, kansızlık ve kanser hastalıklarına nasıl sebebiyet verdiğini yazacağız.

karbonhidratli

HAZIR EKMEKLER GERÇEK BİR BESİN OLMAK DAN ÇIKMIŞTIR

Paketlere girmiş gıdalardan uzak durun. Ev yoğurtları ve sirkeleri kullanın. Şekerli içeceklerden ve yemeklerden uzak durun. D vitamini eksikliğiniz varsa bunu ciddiye alın ve D vitamini yüksek yiyecekler tüketin. Doğal zeytin yağı ve doğal tere yağı tüketmeye dikkat edin. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için bu iki gıdayı bol bol tüketin. Demir eksikliğinin büyük sebebi yediğimiz ekmeklerdir. Bu ekmeklerde Gluten vardır ve bu nedenle D vitamini emilimini bozar ve bu D vitamini eksikliğine neden olur. Kansızlığa hatta kansere doğru hastalıklar baş gösterir bu Gluten alımı. Siz siz olun hazır alının beyaz ekmeği tüketmeyin ve başka tür ekmek alımına gidin. Veya hayatınızdan ekmeği tamamen çıkartın. Tüm hastalıkların başlıca sebebi fazla ekmek yemektir. Tabi doğal tam buğday unuyla yaptığınız ekmeği yiyorsanız, bu sizin için en güzel besin kaynağıdır. Sağlıklı bir vücuda sahip olmak için bedenimizdeki bağırsağında iyi olması gerekir. Bu da sağlıklı yiyecekleri tüketmekten geçiyor.

bugday

Kansızlığınız varsa buğdaylı yiyecekleri yemekten vazgeçin

Buğday tüketimi sırasında Gluten intoleransınız varsa, bu sizde kansızlığı neden oluyordur. 6 ay boyunca deneme yaparak kansızlığınızı ölçtürün ve probleminizi rahatlıkla görün. Ölçümlere göre; Buğday yiyenlerin ilk D vitamini oranı ile, buğdayı yemeyi bıraktıktan sonra ki aylarda görülen D vitamini oranı artmaya başlamıştır. 6 ay sonrasında bedeniniz bu yaptığınız buğday yememe diyetine olumlu yönde etki veriyorsa problemi kesinlikle bulmuşsunuz demektir. Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir.

gluten

Tabi bunların hepsi Gluten intoleransı olanlar için geçerlidir

Ekmek yemezsek ölmeyiz. Ekmek artık bizim sağlığımız için yarardan çok zarar getiriyor. Sağlığına dikkat eden birisi iseniz bu buğday yiyeceğini sofralarınız dan kaldırmaya çalışın. Baklagilleri tüketin, kuru fasülye tüketin,mercimek, yumurta, taze sebze ve meyveleri tüketin. Doğal tereyağı tüketmeyi unutmayın. Proteinin yanında alınan doğal tere yağı vücudumuzun kendini toparlamasında etkili rol oynar.

Ekmek Tüketmenin Zararları Nelerdir.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com