Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi anlattığımız yazımızı zevkle okumanız dileğiyle.

MacOS X JAGUAR

Ağustos 2002 yılında Apple MacOS X serisi işletim sitemlerine Puma, Panter ve Jaguar isimlerini verdi. Apple bu kedigillerin yırtıcı ve çevik oluşunu işletim sistemlerinde kullanmış oldu. En son sürümü Jaguar olarak çıkarıldı. Bu sürüm 129 dolardan satışa çıkarıldı.

İTunes

Mart 2003 yılında Apple bir milyon İPod satmayı başarmıştı. Bu büyük başarı sayesinde kendi müzik marketini açan Apple, bunun adını İTunes koydu. Apple buradan tam 15 milyon şarkıyı satmayı başarmıştı. Bunu da 1 yıl içerisinde gerçekleştirdi. Ekstra olarak Apple, kendi Web tarayıcısı Safariyi tanıttı.

FIREFOX Şirketi

Nisan 2003 yılında açık kaynak kodlu Mozillla platformu yeni ve gelişmiş bir tarayıcı olan Firefox‘u tanıttı. Bu web tarayıcı çıkar çıkmaz Microsoft’un İnternet Explorer tarayıcısına rakip oldu.

firefox-tarayici

Bilgi Toplumu Türedi

Ocak 2004 yılı itibariyle artık dünya farklı bir bilgi alışverişi ve yapılanmaya girmişti. İnternet’e bağlı bilgisayar sayısı 100 milyonu aşmış ve bir çok işlem resmi işlem de dahil İnternet üzerinden yapılır hale gelmişti. Bu yeni kültür yeni bir ekonomik alan oluşturmuştu. Google arama motorundan istediğinizi arayıp istediğiniz bilgiye bir tık uzaklık da duruyordunuz. Amazon sitesinden istediğiniz ürünü sipariş vererek evinize getirebiliyorsunuz.

google-bilgi-cagi

Sony Psp

Aralık 2004 yılında Sony oyun konsolları arasına heyecan verici bir icat ekledi. Bunun adı psp’di. Açılımı, PlayStation Portable olan bu elde tutulabilen alet, yüksek çözünürlüğe sahip ve kaliteli ses çıkışı vardı. Bu oyun makinesiyle oyun sektörü yeni bir akımla tanışmış oldu.

sony-psp-oyuncu

MAC OS TIGER

Nisan 2005 yılında Apple Mac OS X’in yeni sürümü Mac OS Tiger’ı tanıttı. Bu yeni sürümde Apple, Spotlight web tarayıcısını ekledi. Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi.

İPOD VİDEO

Ekim 2005 yılında Apple İpod teknolojisine video izleme özelliği de ekledi. Bu müzik aletinden çok kar eden Apple, bu gelir kaynağını geliştirebildiği kadar geliştiriyordu. Bu modelin ismi İPOD 5G video izlemeye olanak sağlıyordu. Daha sonrada televizyonda da izlenebilen Apple Tv ürününü çıkaracaktı.

Sony Psp 2002-2005 Yılları Teknolojisi.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com