Yaşam Kalitenizi Yükseltin Mutlu Olun

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Yaşam Kalitenizi Yükseltin Mutlu Olun başlıklı yazımızda yaşam standardınızı nasıl yükselteceğinizi ve size nasıl bir getirisi olacağını anlatacağım.

Doğal yiyecekler tüketinGıdalar

Doğal olmayan sebze ve meyveler tüketmeye başladık. Aldığımız yiyecekler gözümüzü doyurmuyor artık. Fazla yiyoruz ve geriye bir şey bırakmıyoruz. Daha adaletli bir dünya için herkesin hakkını düşünmemiz gerekiyor. Kendi ürettiğimizi yemeliyiz doğal yiyeceğin tadı diğer hazır satın aldığımız sebze ve meyvelerden kat be kat daha güzeldir. Artık doğala yönelecek zaman bulamıyoruz çünkü şehir hayatı bize zaman bırakmıyor.  Sağlığınıza dikkat edin sağlık çok önemli gerisinin çok da önemi yok gülün ve gerisini dert etmeyin huzurunuzu kaçıran şeyleri kafaya takmamaya dikkat edin.

Spor yapmaya özen gösterin

Mutlaka egzersiz yapın. Sporu hayatınıza eklemek  size birçok yönden fayda sağlar. Geceleri rahat uyursunuz ve gün içinde daha zinde hissedersiniz. Mümkünse sabahları egzersiz yapmaya çalışın. Sabah egzersizleri kan dolaşımınızı hızlandırarak daha kolay uyanmanızı ve zinde olmanızı sağlar. Stresten kurtulursunuz ve işinize daha kolay odaklanabilirsiniz.Emekli İkramiyeleri Ve Sicil Affı Yeni Torba Yasası

Para biriktirin gerektiği zaman harcayın

Para biriktirerek kendinizi güvende hissedin tabi ki aşırıya kaçmayın cimrilik dozunda parayı saklamayın yoksa kaş yaparken göz çıkartırsınız. Para harcayarak kendinizi mutlu etmeye çalışmayın ve gereksiz harcama yapmaktan kaçının. İleri ki yıllarda bunu yaptığınız için kendinize müteşekkir olacağınız kesin. Yarın ne olacağı belli olmaz ve paranın ihtiyaç  duyulacağı daha önemli zamanlar olacaktır.

Kin tutmayın sadece kendinize kötülük edersiniz

İçinizde kin ve nefret barındırmayın. Bu duygular sizi boş yere yorar ve kendinizi sürekli kötü hissedersiniz. Zamana bırakmayı öğrenin. Sizde kötü duygular uyandıran insanları hayatınızda bulundurmayın.

Gülümsemeyi ihmal etmeyin

Gülümse

Gülümsemeyi ve kahkaha atmayı ihmal etmeyin. Kötü bir gün mü geçiriyorsunuz? İlk iş gülümseyin. Hatta biraz daha zorlayın ve ağzınız kulaklarınıza varsın. Sadece mutlu olduğunuzda gülümsemek zorunda değilsiniz. Çünkü gülümsemek ya da kahkaha atmak da sizi mutlu eder. En kötü ihtimalle komik video seansı düzenleyin; mutlaka yardımı dokunacaktır.Yaşam Kalitenizi Yükseltin Mutlu Olun!

Mutlu olmaya çalışın mutluluk size gelecektir

Hayatınızda yalnızca olumsuzluklara odaklanmayın. Herkes zor dönemlerden geçebilir ama önemli olan onlardan sonra daha güçlü ve deneyimli olabilmektir. Eğer üzgün ya da mutsuz hissediyorsanız birkaç dakikalığına durup düşünün. Hayatınızdaki her şey kötüye gidiyor olamaz; iyi şeyleri görmezden gelmeyin. Mutlu olmanın yollarından en önemlisi de bir şeyleri olduğu gibi kabul edip ve ona göre hareket etmektir.

Çekingen olmayın

Konuşmaktan geri kalmayın. Tanımadığınız insanlarla iletişim kurmaktan korkmayın. En kötü ne olabilir ki? Size kulak asmasalar ya da kaba davransalar ne fark eder? Onlarla tekrar konuşmak zorunda değilsiniz. Fakat yaşadığınız deneyimler; insanlarla kolaylıkla bağ kurmanızı ve onları daha kolay tanımanızı sağlayacaktır.

seyahat-edin

Seyahat edin

Seyahat etmek ve farklı yerler görmek kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Otobüs, uçak, tren ya da belki bir bisiklet ile yapabilirsiniz. Yeni insanlarla ve kültürlerle tanışmak size unutulmaz deneyimler yaşatabilir. Hatırlamaktan zevk alacağınız anılarınız ve daha geniş bir bakış açınız olur. Hayata farklı gözle görmeye başlarsınız ve bu size süper kazanımlar sağlar. Yaşam Kalitenizi Yükseltin Mutlu Olun!

Yaşam Kalitenizi Yükseltin Mutlu Olun.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Latest posts by Admin (see all)

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir