Dünyayı Kurtaran Adam

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Dünyayı Kurtaran Adam yazımızda futbol piyasasını ele alıyoruz.

top-para

Futbol her geçen gün finansal anlamda pazar payını artırıyor. Meksika, Hindistan, Çin, Amerika ve Körfez gibi yeni pazarların da gelişmesiyle, pasta daha da büyüyor.

Öte yandan ironik bir şekilde futbolun oyun kalitesi ve heyecanı azalıyor. Futbol tek düze bir oyun haline geldi. İşte bu yazımda küresel anlamda futbolu ayağa kaldıracak nokta atışları sunuyorum sizlere. Ey Fifa sen de kulak ver ! Beraberlik halinde verilen 1 puanın acilen iptal edilmesi. Hangi spor alanında böyle bir uygulama var. Berabere bittiyse karşılıklı çaba ve risk az demektir. Maçların 80. Dakikasından önce ikinci golcü oyuna alınmıyor kural gibi. Bu beleş iş sona ermeli. Al sana sıfır puan denmeli. Bugünün dünyasında atakların olgunlaşma evresinde orta sahada yapılan Ersun Hoca” faulleri çok muteber. Kesin sarı kart ile cezalandırılmalı oyuncu.love-football

Kurallara Uyma

Sarı kart gören oyuncu ayrıca 5 dakika geçici ihraç almalıdır. Penaltı iddiası ve atılan golün ofsayt olmadığı yönündeki itirazlar hücumcu bir oyun yapısı için dikkate alınmalı ve videodan maç içinde “oynat Uğurcum” modeli izlenip gerekliyse karar hakem tarafından değiştirilmelidir. Penaltıysa penaltı verilmeli; ofsayt değilse gol nizami olmalıdır. Maçların süresi çok uzun ve ara dinlenme yok. Basketbol gibi 4 çeyrek halinde oynanmalı ve toplam süresi 80 dakika olmalıdır. Kaliteli ve iyi oyuncular at değil, kazma oyuncular kadar koşamıyorlar. Madem yıldızlar korunacak diyorsunuz, alın işte çözüm burada. Son önerim ise, az kart gören, az faul yapan, çok topla oynayan, çok pozisyona giren, stadına çok seyirci çeken, alt yapıya önem veren kulüplere ciddi miktarda fark yaratacak direkt puan ve ekonomik teşvikler verilmelidir.

Dünyayı Kurtaran Adam.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir