15 Maddede Mutlu ve Sağlıklı Bir Hayat

15 Maddede Mutlu ve Sağlıklı Bir Hayat Geçirmek

Kişisel Gelişim Sağlık Yaşam

15 Maddede Mutlu ve Sağlıklı Bir Hayat Geçirmek yazımızda dünya hayatını daha iyi ve anlamlı geçirebilmeniz için yapabileceğiniz ufak değişiklikleri yazdık.

Aile Hayatında İdeal Erkek-Örnek aile

15 Maddede Mutlu ve Sağlıklı Bir Hayat

1-Bolca su içmek vücudunuz için çok önemlidir. Tüm beden fonksiyonların doğru çalışması için gereklidir.

2-Yemek yeme düzeniniz üçgen şeklinde olsun. Sabah kahvaltısında çok yiyin, öğle yemeğinde orta ve akşam yemeğinde az yiyin. Akşam yemeğinden sonra yemek yemeyi bırakın. Eğer çok acıkırsanız bir avuç kuruyemiş veya protein içeren gıdalar tüketin.

3-Sıkıntılarınızı içinize atmayın. İçinize attığınız her sıkıntı ileride size bela olacaktır. Kanser hastalığına yakalanma ve başka bir sürü hastalıkla karşı karşıya kalma riski taşırsınız. Ruhsal açıdan her zaman çökmüş durumda kalırsınız.

4-Uyku saatlerinizi iyi ayarlayın çok geç yatmaktan kaçının. Belirli saatlerde yatıp belirli saatlerde uyanmayı alışkanlık haline getirin. Bu sizi zinde tutacaktır. Karanlık odada uyumaya özen gösterin. En iyi uyku 23-03 arasında alınan uykudur.

5-Her gün en az yarım saat kadar yürüyüş yapmaya dikkat edin. Yürümek hem psikolojinizi düzeltir, hem de zayıflamanıza katkı sağlar. Ayrıca vücudunuzun direncini artırır. Yürümek hayat neşenizi yerine getirir. Yürüyüş yapmak candır.

6-Kontrol edemeyeceğiniz olumsuz düşünceleri kafanızda biriktirmeyin, bu sizi hasta eder.

7-Sade olan şeyleri sevin ve sadeliğin mükemmelliğini keşfedin. Doğal olan her zaman en iyi olandır.

8-Başkaları hakkında konuşmaktan vazgeçin. Bu sizin vaktinizi boşa harcamanıza ve günah kazanmanıza neden olur.

9-Pozitif düşünceyi hayatınıza yansıtın ve gülümsemeyi her zaman hatırlayın. Ufak bir gülümseme karşınızdakinin dertlerini bir anda yok edebilir ve bu durum sizi de mutlu eder. Gülümsemenin mucizevi gücüne inanın.

10-Ailenizi aramaktan çekinmeyin. Arkanızda olan kişilerin desteğini almayı unutmayın. Ailenizi her şeyin üstünde tutun.

11-Affetmeyi bilin. Her insan hata yapar sana düşen o kişiyi affetme büyüklüğünü göstermektir. Eğer yolundan dönmüyorsa sen ondan uzaklaşırsın.

12-İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğüyle ilgilenmekten vazgeçin. Bu hayata bir kere geliyorsunuz ve içinizden geldiği ve doğru bildiğiniz şeyleri yapmaktan korkmayın. Sizin hakkınızda yapılan dedikoduları önleyemezsiniz bu yüzden oralı olmayın ve yaşamaya devam edin.

13-Faydasız, güzel olmayan ve hoşnut bulunmayan şeyleri yapmaktan uzak durun. Boş işlerden uzak durun. Boş sözler söylemeyin. Hepsinin size zararı vardır.

14-Allah’a her zaman şükredin. Her sağlıklı sabaha uyanabildiğiniz için şükür etmeyi unutmayın. Kendinizden altındaki insanları düşünüp halinize şükür etmek en güzel yapacağınız iş olacaktır.

15-Az şeylerden mutlu olabilmeyi öğrenin. Aza kanaat etmeyen çoğu bulamazmış.

15 Maddede Mutlu ve Sağlıklı Bir Hayat Geçirmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir