Sanal Keçi Oyunu İle Dolandırma

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Sanal Keçi Oyunu İle Dolandırma yazımızda binlerce kişinin oynadığı süt sağarak keçi parası biriktirme ve bunlarla gerçek paralar kazanma durumunun nasıl yalan olduğunu yazdık.

Sanal Keçi Satın Alarak Para Kazanma Yalanı

İnternet üzerinden bazı siteler kişilere oyunlar üzerinden çok paralar kazanma vaadi vermektedir. Kişiler yatırım yaptıklarını sandıkları keçileri besleyerek gerçek hayatta para kazandıklarını sanmaktadırlar. Devlet tarafından yalanları ortaya çıkarılan bu kişiler sitelerini kapattılar ve kaçtılar. Oyun oynayan kişilerin bu tür dolandırıcılara karşı dikkatli olması gerekiyor. Youtube sitesinden oyunun tanıtımını yaparak güvenilir olduklarını kişilere kanıtlayıp bu tezgahı kurmuşlar ve yeni gelen oyunculara sanal keçide hediye etmişlerdir. Son olarak 400.000 kişinin bu şekilde dolandırıldığı haberlere çıkmıştır. Oyun ve internet bağımlılığın geldiği noktada bu tür dolandırma haberlerinin bitmeyeceği kesindir.

sanal-keci

Sanal Keçi Düzenbazlığının İşleyişi

Youtube kanallarında nasıl büyük miktarlarda paralar kazanabileceğinizi göstereceğim diyerek insanların kafalarına giren bu dolandırıcılar, insanları kendi kurmuş oldukları sitelere yönlendiriyorlar. Oyunculara verdikleri keçileri sağdırarak para kazandıklarını zannetmelerini sağlıyorlar. Bu tuzağa düşen insanlarda bu oyuna yatırım yaparak milyonlarca liralarını bu sahtekarlara kaptırdılar. Dolandırıcıların vaat ettiği paralar oyuncuların hesabına yatmadı. Oyuncular hesaplarına yatmayan paralar nedeniyle polise başvuru yaptı ve sahtekarların oyunu bitmiş oldu. Fakat sahtekarlar hala yakalanmış değil ve milyonlarca liralık para ile kayıplara karıştılar. Oyunda hesabınızda keçi Coin ve keçi para gibi para türleri bulunmaktaydı. Keçi aldıktan sonra sütünü sağarak para kazanma işlemi yapılmaktadır. Bu paralara karşı gerçek para alabilmenizi vaat ediyorlardı. Burada kişilerin inanmasının nedeni ise başlangıçta oyuncuların hesabına ufak paralar yatırılması olmuştur daha sonra büyük paralara gelince yatırılmamıştır. Hepsinin bir yalandan ibaret olduğu iş işten geçince anlaşıldı. Sanal dolandırıcılığa her geçen gün bir yenisinin eklenmesi insanların çok kolay bu tür tuzaklara düştüğünün kanıtıdır. Yatırım yapacağınız yerlere çok dikkat edin yoksa elinizdeki tüm paradan olabilirsiniz.

Sanal Keçi Oyunu İle Dolandırma.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir