Alyce Tran’ın Kişisel Deri Aksesuarları Girişimi

Alyce Tran’ın Kişisel Deri Aksesuarları Girişimi yazımızda kendi kişileştirilmiş deri ürünleri markasını üretene Alyce’in başarılı girişimcilik hikayesini ve markasının nasıl dünyaca ünlü bir şirket haline geldiğini yazdık.

Alyce Tran Markası The Daily Edited

Alyce Tran şuanda 31 yaşında ve büyük bir kişileştirilmiş deri aksesuarları satan şirketin sahibidir. Avustralya’da yaşamaktadır. 2014 yılında salonunu açan Alyce, 2017 yılında 23 milyon dolarlık bir ekonomik büyüklüğü ulaştı. Bu girişimci kadın, deri işine ilk olarak 16. doğum gününde amcasından almış olduğu bir hediyeyi sevmesiyle başlamış. Almış olduğu bu hediye pahalı bir üründü. Amcasından almış olduğu hediye kendi adının yazdığı şık bir çantaydı. Özel bir hediye olduğunu ve çok sevdiği belirten Alyce, kendisinin de bu tür bir iş yapmak istediğine o gün karar vermiş. Avukatlık da yapan Alyce, kendi işinin bu kadar büyümesine oldukça sevinmektedir. İş ortağı da meslektaşı Tania Liu ile sosyal medyayı kullanarak gelişmeye çalışmışlardır.

Alyce Tran’ın Kişisel Deri Aksesuarları Girişimi

Alyce ve Tania’nın Markasının Oluşumu

Alyce ve Tania 2011 yılında işin başında giyim hattı açtılar fakat bu olumsuz sonuç verdi. Daha sonra bir blog açarak işlerini büyütmeye başlıyorlar. The Daily Edited markasıyla birlikte bloglarını kullanıyorlardı. En sonun online sitelerinde üst düzey mode evlerinden sipariş almaya başladılar. Deri eşyalarını rahatlıkla satmaya başladılar. Instagram sayesinde sosyal medyanın gücünü kullanarak deri eşyalarını sattılar. Ağustos 2014 yılında evinde başlatmış olduğu girişimi bu gün milyonlar kazanmaktadır. Bu arada başlarda deri ürünleri işini yaparken avukatlık işi onun için hiç kolay olmamış. Akşam 7’de işten çıktıktan sonra gece eve gelip günlük işlerini bitirdikten sonra deri aksesuarlarını üretmeye başlıyordu. Onun için bu yıllar oldukça yoğun geçmişti. Alyce işinden çıktıktan sonra ünlü bloğuna da zaman ayırıyordu. Başarılı olmak için çok çalıştığını belirten Alyce, markasının gelişmesinde çok fedakarlıklar yaptığını dile getiriyor.

Alyce Tran’ın Kişisel Deri Aksesuarları Girişimi

The Daily Edited Markasının Dünyaca Tanınması

7.000 dolara başladıkları dünyaca ünlü marka, günümüzde The Daily Edited markası dünya çapında 8 mağazaya sahiptir ayrıca bir çok mağazada ürünleri satılmaktadır. Web sitesi ile de online ürünlerini satmaktadır. Alyce ve Tania ortakları, ilk e-ticaret sitelerini açtıklarında ellerindeki stokların 2 hafta içinde bittiği gördüklerinde çok şaşırmışlardır. İnternetin tanıtımda ve alışverişte ki gücünü tekrar kendi gözleriyle görmüş oldular. Avustralyalı ünlülerin kollarında deri ürünlerini çokça görülmektedir. Reklamını yapacak insanlar hiç bitmiyor.

Alyce Tran’ın Kişisel Deri Aksesuarları Girişimi.

Paylaşımcı olalım :)
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrShare on VKShare on RedditDigg thisShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı