Doğrudan Satış

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Doğrudan Satış yazımızda doğrudan satış sektörünün dünya ekonomisindeki yeri, kadınlar için ekonomik açıdan önemi ve doğrudan satış yapmanıza katkı sağlayacak şirketleri yazdık.

dogrudan-satis

Doğrudan Satış Sektörünün Büyüklüğü

Doğrudan satış yapma, ürünlerin veya hizmetlerin tüketicilere doğrudan sunulduğu bir pazarlama tekniğidir. Yüksek kaliteli ürünleri birebir ilişkiler kurarak müşteriye ulaştırma yoludur. Yapılan istatistiklere göre Global ciro 182,5 milyar dolardır. Doğrudan satış sektöründe kadın çalışanlar ağırlıktadır. Doğrudan satış sektörü %2-5 oranı arasında bir büyümeye sahiptir. Cironun %46’sını Asya-Pasifik bölgesi, %33’ünü Amerika, %20’si Avrupa ve %1’ini Orta doğu ve Afrika Kıt’ası yapmaktadır. Doğrudan satışın lideri ülkeler Amerika ve Çin’dir. Türkiye’de 755 milyon dolarlık bir ciro vardır. Türkiye’de doğrudan satış sektörünün %10’luk bir büyüme gücü vardır. Genç nüfusun fazla olması ülkemizde doğrudan satış sektörünün diğer ülkelere göre büyümesinde artı değer katıyor. Doğrudan satış modeli yeni bir çalışma düzeni olduğu için yeni nesil bu düzene daha iyi adapte olmaktadır. Normal çalışır gibi değilde zamanlarını kendileri belirliyor ve kendi girişimlerini oluşturuyorlar. Klasik işler yerine daha farklı iş modelleri üzerine kafa yoruyorlar. Türkiye’de istihdam oranı kadınlarda %30 iken doğrudan satışta bu oran %80 olmaktadır. Kadınlar elde ettikleri ürünleri doğrudan pazarlayarak satmada çok başarılılar. Ekonomiye katkıları da doğrudan satış sektörü ile olumlu olmaktadır. Doğrudan satış yapabileceğiniz ürünlerini temin edebileceğiniz bazı şirketler şunlardır. Amway, Avon, Forever Living Products, Herbalife, Huncalife, Lrworld, Oriflame, Partylite, Tupperware, Qnet doğrudan satış şirketleridir.

amway-dogrudan-satis

Doğrudan Satış Pazarının Gelişmesi

Doğrudan satış pazarının ilk çıktığı yer Amerika’dır. Amerika’nın ardından tüm dünyaya yayılmıştır. Çin ile Amerika bu pazarın liderliğini sürdürmektedir. E-ticaret ile ürünlerin tanıtılması ve girişimciler ile satışının yapılması çok büyük kolaylıklar sağlamıştır. Çoğunlukla kadın girişimcilerde yakın ilişkilerini kullanarak satmış olduğu kaliteli ürünler ile ekonomik kazançlar sağlamaktadır. Doğrudan satış sektöründe her kültürden insan çalışmaktadır. İnsan ayırımı yapmadan işini iyi yapanlar güzel paralar kazanabilmektedir. Hem iş hemde alışveriş yapılabilen bir platform olmaktadır. İhtiyaçlarınıza göre ürünler bulabildiğiniz ve bu ürünleri diğer insanlara ulaştırarak sizinde para kazanabildiğiniz doğrudan satış sektörü gelişmesini sürdürecektir.

Doğrudan Satış.

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page
The following two tabs change content below.
Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir