Dilencilik Mesleği

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Dilencilik Mesleği yazımızda insanların hoşgörüsünü ve yardımseverliğini kullanan kötü niyetli insanların nasıl zengin olduklarını ve insanların kandırmada nasıl usta olduklarını yazacağız.

dilenci-adam

 

Dilencinin Üzerinden Çıkan Servet

Bursa Osmangazi Belediyesi ekiplerinin yakaladığı dilencinin üzerinden servet çıktı. Caminin yanında dilenen bu dilencinin üzerinden 28205 lira çıktı. 15 gündür takip ettikleri bu dilenciyi yakalayarak dilenmesine bir son verdiler. Ayrıca zabıtaların üzerine baktığı ve hesap defterlerinde oldukça yüklü hesap bakiyeleri olduğu görüldü. Ziraat bankasında bir hesapta 50000 tl, yine ziraat bankasında bir hesapta 99000 tl, diğer bir hesabında 199000 tl, bir  daha hesabında 50000tl, diğer bir hesabında da 50000 tl’lik serveti bulunmaktadır. Toplamda 446000 tl banka hesaplarında bulunmaktadır. Dilencilikten yakalanan kişi aylık 1400 tl’lik emekli maaşıyla bu kadar parayı biriktirdiğini söylüyor. Hangi insan 28205 tl’yi yanında taşır. Yakalandıktan sonra parasının geri verilmesini istiyor. Yoksa şikayet de bulunacakmış. Cami çıkışı insanlara dua ederek yardım isteyen bu kişi insanların merhametini kullanarak servetine servet katmaktadır. Üzerindeki paralar için ise evin güvenli olmadığını ve yanında taşıdığını söylüyor. Ramazan ayında insanların iyiliklerini heba eden bu tür insanlara güvenmeyin. Müslüman insan dilenmez. Dilenenler de çalışarak geçimini sağlayabilir. Sizi kandırmalarına izin vermeyin. Bursa’da bu kadar para kazanan dilenci, İstanbul gibi büyük şehirde ne kadar para kazanır siz düşünün.

dilenci-paralari

Zengin Dilenciler

İstanbul’da dilenen dilencilerin günlük hasılatı 5000 tl’yi bulmaktadır. İstanbul’un dilencilerinin mekanı metrobüs durakları olmaktadır. Dilencilerin aylık kazancı 15-20 bin tl’yi bulmaktadır. Ortalama olarak günlük bin tl gibi bir kazanç elde etmektedirler. Asgari ücretin 1400 tl olduğu ülkemizde günlük bin tl kazanabilen zengin dilencilere yardımda bulunmak onların şevkini arttıracaktır. Bazılarının boyunlarında sağır ve dilsiz tabelası vardır. Böyle tabelalar onların kazancını bir hayli arttırmaktadır. Diğer bir tabela ise açımdır. Açım yazan veya söyleyen kişiler iyi para kazanmaktadır. İnsanların en çok olduğu yerleri seçmeleri onların planlı bir dilencilik yaptıklarını kanıtlıyor. Kimisinin 2-3 dairesi bulunmaktadır. Fakat dilencilikten vazgeçmiyorlar. Bu kadar kolay para kazanma yolu varken alın teriyle para kazanmak onlara göre değil. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin dilenmeyeceğini bilmemiz gerekir.

Dilencilik Mesleği.

 

Paylaşmak İçin
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on TumblrPrint this page

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir