Elektronik Ödeme Sistemi Ödeal

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Elektronik Ödeme Sistemi Ödeal yazımızda gelişen teknoloji ile banka ve kredi karı ödemelerini cep telefonlarınızla alabileceğiniz yeni teknolojiyi yazacağız.

odeal-guvenli-odeme1

Ödeal Uygulaması Hakkında

Şirket 2013 yılında kuruldu ve ödeal uygulaması 2014 yılıyla birlikte işlemlerine başladı. Türk sermayeli Telera Ödeme Kuruluşu A.Ş.,ürettiği Ödeal markası ile hizmet verdiği mobil uygulama sayesinde 14.000’den fazla üye iş yerine cep telefonlarından banka ve kredi kartı ile ödeme alma hizmeti veriyor. Bu ödeme alma hizmeti ile işinizde çok rahatlayacaksınız. Bu uygulama ile her zaman her yerden kolaylıkla kredi ya da banka kartıyla ödeme alabilirsiniz. Şirketinizde bulunan çalışanlarınızı da bu uygulamaya ekleyerek, onların da akıllı telefonlarından tahsilat yapmasına imkan sağlayabilirsiniz. Bu uygulama daha çok küçük işletmeler için tasarlanmıştır. Büyük işletmeler hedefte değildir. Cep telefonunun bir pos cihazına dönüşüp ödemeleri bununla almanıza imkan sağlıyor. Sizin için büyük bir rahatlık sunmaktadır. Bu özelliklerden yararlanmak için yapacağınız tek şey ödeal uygulamasını playstore veya app store‘dan indirmektir. Peşin ödeme alımlarda sizden bir ücret talep etmiyorlar fakat kredi kartına taksit alımlarda komisyon devreye giriyor. Belirli oranlarla komisyon alınmaktadır. Daha yüksek hizmetler karşılığı ekstra ücret almaktadırlar.

odeal-sanko1

Ödeal’ın Getirdiği Avantajlar

Bazı satılmayan ürünleriniz bu uygulamanın taksitlendirme avantajıyla satılabilmektedir. Sizin ürününüzün satışını artırabilme ihtimali vardır. Çalışanlarınız gezen bir işi var ise cep telefonlarıyla taşıyabileceği bir pos cihazı sahip olmuş olacaklardır. Bu uygulama ile büyüyen bir çok işletme olmuştur. Teknolojiyi arkasına alan küçük şirketler hızlı bir şekilde büyümektedir. Belirli ürünlerin taksit sayıları limitlidir bu limitlere göre de uygulama ayarlanmıştır ve satılan ürünün taksit hakkı kaç ise ona göre taksitlendirme yapılarak ücret alınır. Aylık ücretler, verimsizlik ücretleri, hesap işletim ücretleri, kredi tahsis ücreti yoktur. Sadece taksit yapıldığında komisyon alınır. Pos cihazlarına göre maliyetiniz çok çok düşük olacaktır. İşletmenin müşterisinin avantajı peşin öder gibi kredi kartıyla ödeme yapmasıdır.

Güvenlik Önlemleri

BDDK kurumu bu tür uygulamaları denetlemektedir. Uluslararası kuruluşların standartlarına uyumda bir  sorun yoktur. Her şey usulüne göre yapılmaktadır. Dijital girişimciliğin en yeni ürünü olarak piyasaya sürülmüştür. Bugün gelinen alışveriş dünyasında sanal ve gerçeklik birbiriyle buluşmaktadır. İnternet’den alışveriş yapmakla gerçek hayat da alışveriş yapmak arasında pek fark yoktur. Bir mağazaya gittiğinizde önceden fiyatını internet’den kontrol etmek gibi avantajları kullanmaktasınız. Bu tür yenilikler yurt dışında kullanılmaktadır. Yerlisini kullanmakla işe başlayabilirsiniz. Çok geç olmadan denemenizde fayda var. Bu uygulama daha çok işletmelerin avantajınadır.

Elektronik Ödeme Sistemi Ödeal.

Sosyal Paylaşım
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestShare on Tumblr

Admin

Yazılım Mühendisi-Blog Yazarı-Güncel Haber ve Bilgi Bloğu-Yavuz Mental

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com