Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları yazımızda şirketlerin tam anlamıyla neyi amaçladığı ve sloganlarının tam olarak ne olduğunu gösterdik.

slogan
slogan

Başlangıç olarak IKEA ile başlayalım. IKEA, İsveç kökenli uluslararası bir mobilya mağazasıdır. 2005’te 20’den fazla mağazası hizmete açıldı. Aralık 2016 itibarıyla 48 ülkede 392 mağazası bulunmaktadır.

ikea
ikea

2. Monopoly, emlakçılık konulu, zar ile oynanan bir masa oyunu. Parkers Brothers tarafından üretilmiştir. Monopoly sözcüğü İngilizcede “tekel” anlamına gelir.

monopoly
monopoly

3. LinkedIn, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformu olarak kurulmuştur.

linkedin
linkedin

4. Perrier, Fransız doğal sağlıklı şişe maden suyu markasıdır. Zenginler içindir.

perrier
perrier

5. McDonald’s, günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketidir.

mc-donalds
mc-donalds

6. Lay’s cipsleri 1965’ten bu yana PepsiCo’nun sahibi olduğu bir şirket olan Frito-Lay‘in bir parçası olarak pazarlandı ve cipsin kralıdır.

lays
lays

7. Lego, Danimarka merkezli The LEGO Group adlı şirket tarafından 1949’dan beri üretilen bir oyuncak çeşididir. Hepimizin bildiği çocukluk zeka oyunudur.

lego
lego

8. Avea, Türkiye’nin üçüncü GSM operatörüydü. Türk Telekom bünyesine katıldı. Hiç çekmezdi.

avea
avea

9. Arçelik, 1955 yılında Vehbi Koç ve Lütfi Doruk tarafından kurulan, Türkiye merkezli bir beyaz eşya ve teknoloji şirketi. Sağlamlığı tartışılır. Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları..

arçelik
arçelik

10. Bank Asya, 22 Temmuz 2016 tarihli BDDK Kararı gereğince; 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 107’inci maddesinin son fıkrası çerçevesinde, Bank Asya’nın faaliyet izni kaldırıldı. Şuan da kapatıldı.

bankasya
bankasya

11. Hürriyet, Türkiye’de yayınlanan günlük gazete. 1 Mayıs 1948 tarihinde Sedat Simavi tarafından kurulmuş olup, günümüzde Doğan Yayın Holding bünyesinde bulunmaktadır. Eski gazetelerdendir.

hürriyet
hürriyet

12. Digiturk, Türkiye’de SD/HD/3D/4K çözünürlüklerinde sayısal yayın yapan bir dijital platform. 1999 yılının Ocak ayında Çukurova Holding’in sahibi Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulmuş, 2000 yılının Nisan ayında hizmet vermeye başlamıştır. Şirket 2015’te beIN Media Group’a satıldı. Bunun da satılması çok iyi oldu.

digiturk
digiturk

13. Erikli olarak ambalajlı su sektörünün lider şirketi olma sorumluluğunu taşıyoruz. Yüksek kalite standartlarımız ile sağladığımız tüketici memnuniyeti pazarda lider konuma ulaşmamızı sağlamıştır. Su piyasasının lideridir. Sudan para kazanma buna denir.

erikli
erikli

14. Pegasus Hava Yolları, İstanbul merkezli bir düşük maliyetli hava yolu şirketidir. Uçak bileti ucuz fakat ne isterseniz ayrıca para ödemek zorunda kalırsınız.

pgs
pgs

15. TeknoSA A.Ş, elektronik eşya perakende zinciri, Hacı Ömer Sabancı Holding Anonim Şirketi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Fiyatları hiç de ucuz değildir.

teknosa
teknosa

16. Pepsi, 1903 yılında ABD’de kurulmuş, PepsiCo tarafından üretilen dünyada en popüler alkolsüz içecek markalarından biridir. Pepsi ile Coco-cola kardeş içeceklerdir.

pepsi
pepsi

17. Windows Internet Explorer ya da eski adıyla Microsoft Internet Explorer. Microsoft tarafından geliştirilen bir Web tarayıcısıdır. Az çektirmedi kahrolası tarayıcı.

internet-explorer
internet-explorer

18. TTNET Anonim Şirketi, Türkiye’de internet sağlayıcısı iletişim ve teknoloji şirketi olarak 26 Nisan 2006 tarihinde Türk Telekom Grubu’nun bir üyesi olarak kurulmuştur. Türk Telekom çatısı altındadır. Şuanda alt yapı çalışmaları devam ediyor. Eskisi kadar yavaş değildir.

ttnet
ttnet

19. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, ABD’li teknoloji ürünleri üreticisi Apple tarafından tasarlanan, geliştirilen iOS 10 işletim sistemli bir akıllı telefondur. Telefonların babasıdır.

iphone7
iphone7

20. Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Herkes artık burada.

instagram
instagram

Dünyaca Ünlü Markaların Dürüstlük Sloganları.

Admin

Yazılım mühendisi

Eklemek istedikleriniz :