Önümüzdeki 100 Yılda İnsanın Evrimleşme Zorunluluğu

Önümüzdeki 100 Yılda İnsanın Evrimleşme Zorunluluğu yazımızda yaşadığımız Dünya’nın yok olma zamanın yakın olduğu ve başka gezegenler aramamız gerekiyor. Bununla da birlikte yaşayacağımız gezegene adapte olmak için genetik yapımızın dayanıklılığını arttırmamız gerekiyor. Bu mutasyonu insan oğlu kaldırabilecek mi yoksa yok olacak mıyız konusunu yazdık.

100yillik-gelecek
100yillik-gelecek

2100 yıllarında İnsan Oğlu Nasıl Görünecek

İnsan oğlunun başlangıcından bu yana genetik modifikasyon, insanlığın daha güçlü, daha hızlı ve daha dirençli olmasını sağladı. Bununla da birlikte dünyada yaşama yolunu zamanla kazanmış oldu. Harvard araştırmacısı Juan Enríquez, Dünya’dan göç edip başka bir gezegene inmek için bize bazı güncelleştirme gerekiyor. Bunlar yapay olarak zenginleştirilmiş genler, hücreler ve organlardır. Bu gelişmeler olmazsa yeni yaşayacağımız gezegende hayat da kalmamızın imkansız olacağını anlatmak istemiştir. Ayrıca Enríqueze göre, insan hücrelerinin radyasyondan kendisini tamir edebileceği, HIV gibi ölümcül virüslerle kolaylıkla savaşabileceği ve insanları acımasızca öldüren kurşunları atlatabileceği bir gelecek de olabileceğini öne sürüyor. Ne kadar doğru ve gerçek olduğu tartışılır ama böyle giderse Dünyanın sonuna yaklaştığımız kesindir. İnsan vücudunu geliştirmezsek, bize en yakın olan Mars gezegenine taşınmak zorunda kalırsak orada yaşamamız imkansız olacaktır.

Dünya tarihinde bu zamana kadar 5 kitlesel yok olma olmuştur

Dünya tarihinde beş kitlesel yok olma olayı olmuş. İnsan ırkının gelecekte bir tane daha yaşayacağı muhtemeldir. Süper volkanlar, bir gök taşı ya da güneş ten gelen yok edici patlamalar insanlığı anında yok edebilir. Türlerin yok olmasının yaygın, doğal, normal ve düzenli bir şekilde olduğuna inanıyorsanız, türümüzü çeşitlendirmek zorunlu ve ahlaki bir zorunluluktur. Bu gidişle türler bitecek ve sıra insanoğluna gelecek. İnsanoğlunun da soyunun nasıl tükeneceği bir sürü olaya bağlıdır.

“Eğer dünya giderse, tüm insanlık gider.” Önümüzdeki 100 Yılda İnsanın Evrimleşme Zorunluluğu.

Harvard araştırmacısı, genetik modifikasyonun gelecek yüzyılda insan genomunun yükseltilmesi için nasıl kullanılabileceğini açıklıyor.

mutasyon insan
mutasyon insan

Genetik olarak yeniden programlanan insan hücreleri, Mars’ta bulunan ölümcül radyasyondan kurtulmak için kendini yeniden programlayabilir. Akciğerler ve dokular, diğer gezegenlerin düşük Oksijen atmosferlerinde daha fazla oksijen toplamak için genetik olarak yeniden tasarlanabilir. Bu  her ne kadar şu anlık imkansız gibi görünse de oksijen azlığı nedeniyle gereken bir ihtiyaçtır. Dokular sert atmosferlerde ölümcül toksinleri daha iyi filtreleme yapmak için geliştirilebilir. Bu tür bir süreci başlatma zamanının doğmadan önce başlatılması gerektiği belirtilmektedir. Bu değişimi gen düzenleme teknolojilerinde gelişerek yapabileceğiz.

İnsanların mevcut uzay yolculuğu teknolojisini kullanarak, diğer yaşanabilir gezegenlere gitmeleri on binlerce yıl sürebilir. Bu kadar uzun süre hayatta kalabilmek için: ‘İnsanın zaman çizelgesini ve vücudunu tamamen tanınmayacak şekilde değiştirmemiz gerekecek gibi gözüküyor. Şu andaki bedenlerimizin Dünyada ileride yaşanacak olumsuzluklara dayanamayacağı kesindir. Önümüzdeki 100 Yılda İnsanın Evrimleşme Zorunluluğu.

Önümüzdeki 1000 yılda nasıl değişeceğiz varsayımı

Küresel ısınmadan dolayı daha koyu bir cilde sahip olacağız. Nanobotlar vücudumuza entegre olacak ve birlikte yaşayacağız. İklim değişiklikleri sonucu daha uzun ve incelik bir vücuda sahip olacağız. Göz renklerimiz genetik mutasyonlara uğrayıp kırmızı rengine dönüşebilir. İnsanüstü yeteneklere sahip olabiliriz. İnsanlar daha akıllı, daha güçlü ve daha iyi bir görünüme kavuşabilir. Tabi ki bu güzellikler olabilir ama Dünyanın sonu yaklaştığı için başka gezegenlere gitme ve oralara adapte olma çalışmalarına ağırlık vermemiz gerekir. Gelecek nesillerin iyiliği için..

Önümüzdeki 100 Yılda İnsanın Evrimleşme Zorunluluğu.

Admin

Yazılım mühendisi

Eklemek istedikleriniz :