Kış Aylarında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır

Kış Aylarında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır yazımızda kışın alınan kiloları mantıklı bir şekilde verme yazısını yazdık.

Kış Aylarında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır
Kış Aylarında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır

Sabah kalktığınızda mutlaka aç kalkın.

Eğer aç kalkmıyor sanız demek ki karnınızı akşamdan doyur muşsunuz demektir. Bu durum da kahvaltı yapma isteği gelmez. Yapacağınız en doğru iş güne sağlam bir kahvaltıyla başlamak. Güne kahvaltıyla başlamak vücut sağlığı açısından çok yararlıdır. Gece yemek yemeyi kesin, çünkü geceleri vücut dinlenme dönemine girer ve mide yemekleri eritmesi çok geç sürer. Boş mideyle yatağa gitmek hem vücudunuzun iyi bir şekilde dinlenmesini sağlar hemde sabah acıkmanızı sağlar. Gece yatmadan 4 saat kadar önce yemek yemeyi kesmeniz gerekir. Bu bedeninizin çabuk yaşlanmasını da engeller. Büyüme hormonu salgılama aç yattığımızda ve derin bir uyku çektiğimizde salgılanır. Gençlerde uzamaya ve gelişmeye, yetişkinlerde ise gençleşmeyi sağlar. İşin püf noktası sabah tok kalkmamaktır.

Kilolarınız artmaya başladıysa tartıya çıkmaya korkmayın.

Çünkü ipin ucunu bir kere kaçırır ve tartıya da bakmaya cesaret edemezseniz kilolarınız alır başını gider. Mesela, İlk baktığınızda 3 kilo artmışsınız bundan bir şey olmaz deyip yemeye devam edip kilo kontrolü yapmaya üşenirseniz bir bakmışsınız kilolar çift haneli rakamlar kadar artmış. Baskül kullanıp kilonuzu sabit bir rakamda tutturmaya çalışın ki kilonuz yerinde dursun. Her an tetikte olup kilo alındığında , kendinize iyilik yapıp çeki düzen vererek fazla kiloları eritebilesiniz. Tartılırken her zaman aç karnına tartılın ki kilo ayarlarken karışıklık olmasın. Genellikle sabah kahvaltıdan önce tartılabilirsiniz.

Kilo kontrolünü tam olarak yapamıyor musunuz.

O halde her gün yediğiniz yemeklerin ve içeceklerin kaydını tutun. Bu size ne kadar çok yediğinizi kanıtlar. Yapabiliyorsanız kalorilerini de hesaplayın ki, size gereken günlük kalori miktarını ne kadar la aştığınızı görün. İhtiyacınız ne kadarsa o kadar kalori alın fazlasını egzersiz ve az yemeyle yapın.

Yemek öğünleri

Sabah kahvaltısını normal bir şekilde yapın. Zeytin,peynir,bal,yumurta,domates,salatalık,yağ,kırmızı biber gibi kahvaltılıklar la yapabilirsiniz. Öğle yemeğini az da olsa yapabilirsiniz. Sebze, meyve ve çorba yerseniz bu size akşam yemeğine kadar yeter. Yoğurtta tüketebilirsiniz.  Meyveleri yerken akşam saatleri yemekten sakının. İçindeki früktoz türü şeker hareket etmediğiniz için yağlanmaya sebebiyet verir. Akşam yemeğinizi 6-7-8 saatleri içinde yemeye dikkat edin. Bu saatlerde yerseniz sağlığınız da ki olumlu gelişimi fark edeceksiniz. Akşam yemeğinde salata, çorba, tavuk veya et birde ufak bir tatlı içerebilir.

Kış Aylarında Kilo Kontrolü Nasıl Yapılır.

Admin

Yazılım mühendisi

Eklemek istedikleriniz :